Salı , 23 Temmuz 2024
Son Dakika

Suda Doğum İstanbul

Suda doğum, bebeğin dünyaya gelirken hem annenin daha az ağrı hissetmesi hemde bebeğin daha sakin olmasına olanak tanıyan bir yöntemdir.

Suda doğum, dünyada 30 yılı aşkın süredir uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem için anne adayının özel olarak tasarlanmış bir küvette suyun içinde doğum yapmasıdır.

Suda doğum; annenin gebelik sürecinde doğum ile ilgili olumsuz kaygıları olabilmektedir. Olumsuz kaygılardan yola çıkılarak anne adayının kaygılarını azaltmak, suyun etkisi ve kan akışının artması sayesinde vajinal kasların rahatlayarak doğumun daha sorunsuz tamamlanması hedeflenmiştir.

İnsanın doğal sıcaklığı olan 37 derecede ve özel olarak tasarlanan küvette doğum gerçekleşir. Anne adayı suya girdiğinde kendisini daha güvende hisseder ve hissettiği kaygıları ve stresi azalır. Bir süre sonra doğum sancıları başlar ve sonucunda normal doğum gerçekleşir.

Suda Doğum Fiyatları 2021

Suda doğum fiyatları, hastanenin imkanlarına, suda doğumu gerçekleştirecek olan doktorun tecrübesine ve doğumhane ortamının donanımı bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Suda doğum ile ilgili detaylı bilgi ve fiyatları öğrenmek için bizimle Op. Dr. Derya Uyan ile  iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın