Cuma , 28 Şubat 2020
Anasayfa » Genel » BAÅžBAKAN’A TUS SORUSU?

BAÅžBAKAN’A TUS SORUSU?

CHPli ÅŸeker4548574857

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Åžeker, BaÅŸbakan Recep Tayyip ErdoÄŸan’a, “TUS 2013 sonbahar dönemine iliÅŸkin soru ve cevaplar kontrol edilmiÅŸ midir? Kaç hatalı soru veya cevap tespit edilmiÅŸtir?” diye sordu.

ANKARA – CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Åžeker, BaÅŸbakan Recep Tayyip ErdoÄŸan’a, “TUS 2013 sonbahar dönemine iliÅŸkin soru ve cevaplar kontrol edilmiÅŸ midir? Kaç hatalı soru veya cevap tespit edilmiÅŸtir?” diye sordu.

Åžeker, BaÅŸbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM BaÅŸkanlığına sunduÄŸu soru önergesinde, “Åžimdiye kadar yaptığı her sınav sonrası adayların itirazlarıyla 5-6 soruyu iptal eden, bir kaçının cevabını deÄŸiÅŸtiren ÖSYM’nin aldığı “sınav sorularının sadece yüzde 10’unu açıklama kararı’nın iptaline iliÅŸkin yürütülen bir çalışma var mıdır?

Halk nezdinde güvenilirliÄŸi zedelenen ve ÅŸaibeli bir imaja sahip olan ÖSYM’nin uygulamalarının yapılan kanun deÄŸiÅŸiklikleri ve alınan kararlarla kamuoyuna kapatılmasının nedeni nedir?

Bu ÅŸekilde ÖSYM’nin skandallarının üstünün örtülmesi ve ÖSYM yöneticilerinin hesap vermeden hareket etmesi mi amaçlanmaktadır?” sorularını yöneltti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir