Pazartesi , 15 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » Medical Park’tan ‘üst gruba’ yeni hastane zinciri: Liv

Medical Park’tan ‘üst gruba’ yeni hastane zinciri: Liv

Özel hastane zinciri Medical Park bünyesinde bulunan ancak faaliyeti farklı şekilde yapılanacak olan Liv Hospital Group için iki yılda 300 milyon dolar yatırım yapılacağı açıklandı.

Medical Park ve Liv Hospital Group Yönetim Kurulu BaÅŸkanı Muharrem Usta, bu yatırımın finansmanının Medical Park’tan yapılacak bir hisse satışı ile saÄŸlanacağını söyledi.
Yaklaşık 4 bin kiÅŸiye istihdam saÄŸlayacak zincirin ilk hastanesi İstanbul Ulus’ta aralık ayında açılacak, sonrasında Liv Hospital zincirine Ankara Çankaya, Ä°stanbul BahçeÅŸehir ve İzmirAlsancak hastaneleri de eklenecek.

Tersine beyin göçü
Muharrem Usta, “Liv Hospital Group ile tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşıyacağız. Hedefimiz sadece 75 milyonluk Türkiye’ye deÄŸil, 350 milyon kiÅŸiye yani tüm çevre ülkelere de hitap etmek. Liv Hospital zinciriyle saÄŸlık turizmi hedefimiz yılda 100 milyon dolar” dedi. Usta, Liv Hospital Group’ta Türkiye’nin deÄŸerli hekimlerinin çalışacağını belirterek, tersine beyin göçü saÄŸlayarak ABD’de ve Avrupa’da çalışmakta olan Türk doktorlarını da kazanmak için çaba göstereceklerini söyledi. Yeni hastane zinciriyle ilgili düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre, Liv Hospital adını, ‘Leading International Vision’ (Lider Uluslararası Vizyon) baÅŸ harflerinden alıyor.

Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.