Salı , 21 Mayıs 2024

Medical Park’tan ‘üst gruba’ yeni hastane zinciri: Liv

Özel hastane zinciri Medical Park bünyesinde bulunan ancak faaliyeti farklı şekilde yapılanacak olan Liv Hospital Group için iki yılda 300 milyon dolar yatırım yapılacağı açıklandı.

Medical Park ve Liv Hospital Group Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, bu yatırımın finansmanının Medical Park’tan yapılacak bir hisse satışı ile sağlanacağını söyledi.
Yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacak zincirin ilk hastanesi İstanbul Ulus’ta aralık ayında açılacak, sonrasında Liv Hospital zincirine Ankara Çankaya, İstanbul Bahçeşehir ve İzmirAlsancak hastaneleri de eklenecek.

Tersine beyin göçü
Muharrem Usta, “Liv Hospital Group ile tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşıyacağız. Hedefimiz sadece 75 milyonluk Türkiye’ye değil, 350 milyon kişiye yani tüm çevre ülkelere de hitap etmek. Liv Hospital zinciriyle sağlık turizmi hedefimiz yılda 100 milyon dolar” dedi. Usta, Liv Hospital Group’ta Türkiye’nin değerli hekimlerinin çalışacağını belirterek, tersine beyin göçü sağlayarak ABD’de ve Avrupa’da çalışmakta olan Türk doktorlarını da kazanmak için çaba göstereceklerini söyledi. Yeni hastane zinciriyle ilgili düzenlenen toplantıda verilen bilgiye göre, Liv Hospital adını, ‘Leading International Vision’ (Lider Uluslararası Vizyon) baş harflerinden alıyor.

Milliyet

Bir yanıt yazın