Çarşamba , 12 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » Bakanlıktan ‘Vekil kızına, baÅŸkan eÅŸine piyango gibi mecburi görev” e açıklama..

Bakanlıktan ‘Vekil kızına, baÅŸkan eÅŸine piyango gibi mecburi görev” e açıklama..

 SaÄŸlık Bakanlığı, Denizli’deki doktor atamalarıyla ilgili iddialar üzerine, devlet hizmet yükümlülüğü ve açıktan atama kuralarının bilgisayar ortamında noter tarafından yapıldığını, bilgisayar yerleÅŸtirmeyi kiÅŸilerin tercih sırasına göre yaptığı için dışarıdan herhangi bir müdahalenin söz konusu olmadığını bildirdi.

SaÄŸlık Bakanlığı, ”Vekil kızına, baÅŸkan eÅŸine piyango gibi mecburi görev” ve ”Kurada memleket çıktı” baÅŸlıklı haberlerle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
    

Uzman doktor Feyzahan Ekici’nin, 11 AÄŸustos 2011 tarihinde yapılan 40. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurası ile Denizli Tavas Devlet Hastanesi’ne göz hastalıkları uzmanı olarak tercihi doÄŸrultusunda atandığı belirtilerek, göz hastalıkları branşında genel kurada 47 münhal kadro ilan edildiÄŸi ifade edildi.
    

Açıklamada, ”Kura baÅŸvuruları incelendiÄŸinde Feyzahan Ekici’nin Denizli Tavas Devlet Hastanesi’ni birinci sırada tercih eden tek kiÅŸi olduÄŸu, baÅŸka hiçbir hak sahibinin birinci sırada burayı tercih etmediÄŸi tespit edilmiÅŸtir. Bu nedenle, Feyzahan Ekici ilk tercihine yerleÅŸmiÅŸtir” denildi.
    
     -”Müdahale söz konusu deÄŸil”-
    
     Doktor Nur Örki’nin ise 30 Kasım 2011 tarihinde çekilen 2011 Yılı 4. Dönem Açıktan Atama Kurasında tercihi doÄŸrultusunda Denizli Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesi’ne pratisyen hekim olarak yerleÅŸtiÄŸi kaydedilen açıklamada, bu açıktan atama kurasında birinci sırada hiçbir adayın tercih etmediÄŸi Denizli Buldan Arif Cerit Devlet Hastanesi’ni ikinci sırada tercih eden tek adayın Dr. Nur Örki olduÄŸu, baÅŸka bir hak sahibinin ikinci sırada burayı tercih etmemesi nedeniyle Örki’nin ikinci tercihine yerleÅŸtiÄŸi bildirildi.
    

SaÄŸlık Bakanlığı’nın açıklamasında, ”Devlet hizmet yükümlülüğü ve açıktan atama kuralarımız bilgisayar ortamında noter tarafından yapılmaktadır. Bilgisayar yerleÅŸtirmeyi kiÅŸilerin tercih sırasına göre yaptığından, yerleÅŸtirmelere dışarıdan herhangi bir müdahale söz konusu deÄŸildir” ifadesine yer verildi.

 

Kaynak: Medimagazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir