Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » Suriyeli Doktor “Ölüm Aşısı”Nı Anlattı

Suriyeli Doktor “Ölüm Aşısı”Nı Anlattı

541992

Ä°dlib’de çocukların ölümüne neden olan aşıyı “tanık doktor” anlattı Doktor Süleyman Ebu Ahmed: “Hastanemizdeki tüm doktorlar çocukları kurtarmak için seferber oldu.

Suriye’nin Ä°dlib kentinde aşı yapılan çocukların hayatını kaybettiÄŸi “o an”ları, çocukları yaÅŸama döndürmeye çalışan doktor anlattı.Kentin Serakib ilçesindeki Şifa Hastanesinde görevli Doktor Süleyman Ebu Ahmed, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerde aşı yapılan çocukların tamamının hastanelerde tedavi altına alındığını söyledi.

Çocuklara yapılan kızamık aşısında seyreltici olarak su yerine “atrakuryum” maddesinin kullanıldığı ifade eden Ebu Ahmed, faciaya sahne olan günü ÅŸu sözlerle anlattı: “Hastanemize aşı sonucu ölen bir çocuk getirildi. Daha sonra bazı köy ve yerleÅŸim yerlerinden de bilincini kaybetmiÅŸ 50 kadar çocuk getirildi. Ailelerine çocukların durumun sorduk, aşı sonucu bu hale geldiklerini söylediler. AraÅŸtırmalarımız sonucu ilaca su yerine atrakuryum maddesi karıştırıldığını belirledik. Atrakuryum öldürücü maddedir. Hastanemizdeki tüm doktorlar çocukları kurtarmak için seferber oldu. Ancak hastaneye kaldırılan 15 çocuk hayatını kaybetti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.