Anasayfa / Genel / İnternetten aldığı lens kör etti!

İnternetten aldığı lens kör etti!

gozparazit

İnternetten aldığı kontakt lens nedeniyle meydana gelen enfeksiyon sonucunda sol gözünü kaybetti.

İngiltere’nin Chemlsford kasabasında yaşayan Jacqueline Stone (42) adlı 2 çocuk sahibi kadın, geçen yıl mayıs ayında taktığı kontakt lens nedeniyle meydana gelen enfeksiyon sonucunda sol gözünü kaybetti.

Stone, internet üzerinden satın aldığı Focus marka tek kullanımlık lensleri takmasından kısa süre sonra gözlerinde batma hissi oluştuğunu söyledi. Sağ taraftakini çıkarmasına karşın sol gözündeki lensin yapıştığını belirten Stone, hemen hastaneye gittiğini ve doktorların kendisine bir göz damlası verdiğini kaydetti.

İlacı kullanmasına karşın gözündeki yanma hissi geçmeyen kadının gözbebeği üzerinde 2 gün sonra beyaz bir iltihap tabakası oluştu. Gözündeki yanma ve batma hissine dayanamadığı için hastaneye kaldırılan Stone’a, “Fusaryum” adı verilen bir çeşit mantar enfeksiyonu teşhisi kondu.

Mantarın, kadının sol gözünün 3 tabakasını ve 70 sinirini yediği belirlendi. Kullanılan ilaçların fayda etmemesi üzerinde doktorlar Stone’un sol gözünü operasyonla aldı.

Gözünden 22 operasyon geçiren ve 17 hafta boyunca hastanede tedavi görmek zorunda kalan Stone şimdi lenslerin üretici firmasına dava açmaya hazırlanıyor.

haber7

İlginizi Çekebilir

kisirlik-tedavisi

İnfertilite (kısırlık), Tanı ve Tedavisi

Çocuk isteği olan bir çiftin bir yıl boyunca düzenli cinsel yaşamı (ortalama haftada iki) olmasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miles Sanders Authentic Jersey