Anasayfa / Sağlık HABER / Hastane’de asansör faciası

Hastane’de asansör faciası

asansor

İçinde 13 kişi bulunan asansörün halatı 7’nci kattayken koptu.

 Diyarbakır’da 2010 yılında hizmete giren Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin içinde hasta ve hasta yakını 13 kişi bulunan servis asansörü 7’nci kattayken halatı koptu.

İçindekilerin çığlıkları arasında hızla düşen asansörün güvenlik halatının devreye girmesiyle zemine çakılmadan durmasıyla facia önlendi. Asansörde bulunanlar korku dolu dakikaların ardından mahsur kaldıkları kabinden görevliler tarafından çıkarıldı.

Elazığ karayolu üzerinde bulunan ve 3 yıl önce hizmete giren Diyarbakır Eğitim ve Araştırma hastanesinin 21 asansöründen 15’i geçen ay güvenlik kurallarına uygun olmadığı gerekçesiyle Kayapınar Belediyesi görevlileri tarafından mühürlendi. Sadece 6 asansörün kullanıldığı hastanede bugün ise bir facianın eşiğinden dönüldü.

Hastanede saat 12.30 sıralarında hasta ve hasta yakınlarından oluşan 13 kişinin bindiği servis asansörü 7’nci kattayken ana halatının kopması sonucu hızla boşluğa düşmeye başladı. Asansörde bulunanlar panik halinde çığlıklar atarken, asansörü güvenlik halatının devreye girmesi sayesinde zemine çakılmaktan kurtuldu ve birinci katta durdu.

Çığlıkları duyup yardıma koşan hastane görevlileri, sıkışan kapıyı açarak mahsur kalanları kabinden çıkardı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

DHA

İlginizi Çekebilir

Kronik Pelvik Ağrı

Kronik Pelvik Ağrı

Kronik Pelvik Ağrı: Kronik pelvik ağrı 6 aydan daha fazla devam eden kasık ağrısıdır. Kadınların …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miles Sanders Authentic Jersey