Cuma , 28 Şubat 2020
Anasayfa » Sağlık HABER » Hastane’de asansör faciası

Hastane’de asansör faciası

asansor

İçinde 13 kiÅŸi bulunan asansörün halatı 7’nci kattayken koptu.

 Diyarbakır’da 2010 yılında hizmete giren EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nin içinde hasta ve hasta yakını 13 kiÅŸi bulunan servis asansörü 7’nci kattayken halatı koptu.

İçindekilerin çığlıkları arasında hızla düşen asansörün güvenlik halatının devreye girmesiyle zemine çakılmadan durmasıyla facia önlendi. Asansörde bulunanlar korku dolu dakikaların ardından mahsur kaldıkları kabinden görevliler tarafından çıkarıldı.

Elazığ karayolu üzerinde bulunan ve 3 yıl önce hizmete giren Diyarbakır EÄŸitim ve AraÅŸtırma hastanesinin 21 asansöründen 15’i geçen ay güvenlik kurallarına uygun olmadığı gerekçesiyle Kayapınar Belediyesi görevlileri tarafından mühürlendi. Sadece 6 asansörün kullanıldığı hastanede bugün ise bir facianın eÅŸiÄŸinden dönüldü.

Hastanede saat 12.30 sıralarında hasta ve hasta yakınlarından oluÅŸan 13 kiÅŸinin bindiÄŸi servis asansörü 7’nci kattayken ana halatının kopması sonucu hızla boÅŸluÄŸa düşmeye baÅŸladı. Asansörde bulunanlar panik halinde çığlıklar atarken, asansörü güvenlik halatının devreye girmesi sayesinde zemine çakılmaktan kurtuldu ve birinci katta durdu.

Çığlıkları duyup yardıma koşan hastane görevlileri, sıkışan kapıyı açarak mahsur kalanları kabinden çıkardı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir