Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » Schumacher’in hastane dosyasını çalmaya çalışan zanlı intihar etti

Schumacher’in hastane dosyasını çalmaya çalışan zanlı intihar etti

page_schumacherin-hastane-dosyasini-calmaya-calisan-zanli-intihar-etti_257226296

Zürih Kantonu Savcılığı, kayak kazasında yaralanan Michael Schumacher’in tedavi gördüğü hastanedeki dosyasını çalmaya çalışan kiÅŸi intihar etti

Kayak kazası sonrası yaralanan eski Formula 1 pilotu Michael Schumacher‘in daha önce tedavi gördüğü Fransa’daki Grenoble Hastanesi’ndeki dosyasını çalmakla suçlanan zanlı intihar etti.

Hürriyet’te yer alan habere göre, Zürih Kantonu Savcılığından yapılan açıklamada, dün tutuklanan zanlının bugün, kaldığı hücrede kendini asmış olarak bulunduÄŸu bildirildi. Açıklamada, adı açıklanmayan fakat Ä°sviçre helikopter ÅŸirketi Rega’da yönetici olarak çalıştığı belirtilen sanığın, “hasta mahremiyeti ve tıbbi gizliliÄŸi ihlal etmek” suçlamasıyla tutuklandığı kaydedildi.

Savcılık açıklamasında, ilk incelemelere göre ölüme baÅŸka bir kiÅŸinin neden olma ihtimalinin bulunmadığı da ifade edildi. Schumacher, komadan çıkmasının ardından, 16 Haziran’da Fransa’daki Grenoble Hastanesi’nden Ä°sviçre’deki Lozan Ãœniversitesi Hastanesi’ne sevk edilmiÅŸ, 45 yaşındaki eski Formula 1 pilotunun sevk iÅŸlemleri sırasında helikopter ÅŸirketi Rega ile de temas kurulmuÅŸtu.

Fransız gazetesi “Le Dauphine Libere” temmuz baÅŸlarında, Schumacher’in dosyasının Avrupa’daki medya kuruluÅŸlarına yaklaşık 67 bin 200 dolar karşılığında teklif edildiÄŸini ve teklifin Zürih merkezli Rega helikopter ÅŸirketinin IP adreslerini kullanan bir bilgisayardan geldiÄŸini bildirmiÅŸti.

Fransa’daki Grenoble Hastanesi’nin yetkilileri de Alman sporcunun hasta dosyasının çalınması üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunmuÅŸtu.

 

t24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.