Salı , 21 Mayıs 2024

Bursa’da doktor ve hastane yöneticilerine şok operasyon 10 gözaltı

Bursa Haber PRO – Bursa’da, doktor, eczacı, hastane yöneticileri ve laborantlara yönelik operasyonun ikinci ayağında 10 kişi daha gözaltına

Bursa Haber PRO – Bursa’da, doktor, eczacı, hastane yöneticileri ve laborantlara yönelik operasyonun ikinci ayağında 10 kişi daha gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, diyaliz hastaları üzerinden sahte evrak düzenledikleri iddia edilen 17 kişiyi 12 Nisan’da düzenlenen operasyonda gözaltına almış, adliyeye çıkarılan şahıslardan 2’si tutuklanmıştı.
Güvenlik güçleri, soruşturmayı derinleştirerek aralarında özel bir hastane yöneticisi, sağlık çalışanları ve doktorların da bulunduğu 10 kişiyi daha gözaltına aldı.
Öte yandan yapılan araştırmada, yurt dışında görevli bir doktorun Bursa’da 250 ameliyata girdiği, anjiyo hastalarında tek kullanımlık olan bazı sağlık malzemelerinin birden çok hastada kullanıldığı iddia edildi.
Emniyette ifadeleri alınan şahıslar adliyeye sevk edilirken, soruşturma kapsamında tam 4 kasa evrak minibüsle adliyeye getirildi.

İHA

 

Bir yanıt yazın