Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Sağlık HABER » 1 Yaşındaki Bebek Hamile Çıktı

1 Yaşındaki Bebek Hamile Çıktı

 

Suudi Arabistan’da inanılması güç bir olay yaÅŸandı. 1 yaşındaki bebeÄŸin hamile olduÄŸu ortaya çıktı.

Tıp literatüründe ender rastlanan bir olay Suudi Arabistan’da gerçekleÅŸti. Doktorlar, 1 yaşındaki bir kız bebeÄŸin hamile olduÄŸunu açıkladı. Doktorlara göre hamilelik döneminde iki embriyo birden anne rahmine düşerken, embriyolardan biri diÄŸer bebeÄŸin rahmine yerleÅŸerek geliÅŸmeye baÅŸladı.
KARNINDA CANLI TESPÄ°T EDÄ°LDÄ°
Olayın basına yansıması üzerine uzmanların bebeğin karnındaki canlıyı ne yapacakları konusunda bir karara varmaya çalıştıkları belirtiliyor.
Uzmanlara göre bu tür olaylar 500 binde bir ihtimal olarak görülüyor ve genel olarak da cenin içinde gelişen bu ceninler pek çok organları gelişmediği için ölüyor
Daha önce de Hindistan’da benzer iki olay yaÅŸanmıştı. 2002 yılında 6 aylık bir bebeÄŸin vücudunda 1 kiloluk ölü bir cenine rastlanmıştı. 2006 yılında da karın ÅŸiÅŸliÄŸi ÅŸikayetiyle doktorlara giden Hindistan’ın Nagpur kentinde yaÅŸayan bir çiftçi büyük bir sürprizle karşılaÅŸmıştı.
Doktorlar hastanın karnında çok büyük bir ura rastlamış, daha sonra bunun bir insan embriyosunun büyümüş hali olduğunu fark etmişlerdi. Saçları, eklemleri, çenesi olan nesne hastanın karnında çıkarılınca bacakları ve uzun tırnakları olduğu da görülmüştü.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.