Pazartesi , 20 Mayıs 2024

25 yıl sonra eğitimini tamamlayan Adnan Çetin koronavirüse yenik düştü

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde görev yapan Acil Servis Hekimi Dr. Adnan Çetin, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

59 yaşındaki Dr. Çetin’in vefatı, hastanenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu.

Hastaneden paylaşılan başsağlığı mesajında şöyle denildi.

“Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanemizin özverili çalışanlarından Acil Servis Hekimlerimizden Dr. Adnan Çetin, 39 gündür mücadele verdiği COVID-19’a yenik düşerek Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabrı cemil niyaz ediyor, sağlık camiamıza başsağlığı diliyoruz.”

Sadece 6 ay doktorluk yapabildi

Çetin’in kızı Afra Sevde Çetin, babasının yaşamayı seven, kendisinden “İyi insan” diye bahsedilen, azimli, enerjik ve yardımsever biri olduğunu, yıllar sonra okulunu bitirdiğini anlattı:

“Hayatı çok zorluklarla geçti. Tıp fakültesini bırakma evresinden sonra her türlü işi yaptı. 6 ay sadece doktorluk yapabildi. COVID-19 olduğunu İzmir’de öğrendi. Hafta sonu için İzmir’e gelmişti. Buraya geldiği gün semptomları başladığı için test yapıldı. Bir hafta evde kaldı. Hastanede yoğun bakımda yattı. Zaten çok uzun süredir de entübeydi, vefat etti. Salgın zamanı atandı, resmen oradaki insanlara yardım etmesi için Allah bu zamanı bekledi. Senelerdir mezun olmayı bekliyordu ve salgına denk geldi. Koronavirüs de onu bizden aldı.”

Çetin, dedesini de 3 ay önce COVID-19’dan kaybettiklerini söyledi.

Dr. Adnan Çetin, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencisiyken ara verdiği eğitimine 25 yıl sonra dönmüş, mezun olduktan sonra 4 Mayıs 2020’de Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesinde göreve başlamıştı.

Çetin’in İzmir Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde dün vefat ettiği ve cenazesinin İzmir’de toprağa verildiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın