Perşembe , 1 Ekim 2020
Anasayfa » Doktor haber » Samsun’da doktora tekmeli saldırı

Samsun’da doktora tekmeli saldırı

Samsun’da, Ondokuz Mayıs Ãœniversitesi (OMÃœ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nde görevli Doktor Gökhan Gök, hastasını muayene ederken araya girip, tahlil sonucu göstermek isteyen Z.B.’nin saldırısına uÄŸradı. Z.B., doktor Gök’ün göğsüne tekme atıp, kaçtı.

Olay, dün sabah Samsun Ondokuz Mayıs Ãœniversitesi (OMÃœ) Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji PolikliniÄŸi’nde meydana geldi. Kardiyoloji Uzmanı Doktor Gökhan Gök’ün hasta muayene ettiÄŸi sırada gelen Z.B., araya girerek, tahlil sonuçlarını göstermek istedi. Doktorun tahlil sonuçlarına öğleden sonra bakıldığını, beklemesi halinde yardımcı olacağını söylediÄŸi Z.B. ısrarcı oldu. Bunun üzerine ikili arasında tartışma çıktı. Elindeki tahlil sonuçlarını doktorun yüzüne fırlatan Z.B., masaya çıkarak, Gökhan Gök’ün göğsüne tekme attı. Hasta yakınları ve görevlilerin müdahalesi ile odadan çıkarılan Z.B. kaçtı. Doktorun ÅŸikayeti üzerine polis, kaçan saldırganı yakalamak için çalışma baÅŸlattı.

6 yıllık hekim olduÄŸunu anlatan Gökhan Gök, “Hasta çok sabırsızdı, bir kaç evrakla geldi ve sonuçlarına bakmamı istedi. Kendisinin sıra numarası yoktu. Ben ‘sonuçlara öğleden sonra bakıyoruz, ancak beklersen inisiyatif kullanarak bakabilirim’ dedim. Kendisi dışarıda bekledi ve 10 dakikada bir, diÄŸer hastalarımı tedavi ederken odaya girerek tacizde bulundu. Sürekli olarak muayenemi böldü. Bu esnada dışarıda hastalarla tartışıyordu. Sonrasında elindeki kağıtları sallayarak odaya girdi ve ‘Bak ÅŸunlara artık, sabahtan beri herkesinkine baktın’ dedi. Bakamayacağımı ve beklemesi gerektiÄŸini söyledim. Sonra kağıtları sallayarak, yüzüme fırlattı. Hakaret etti. Ben de kağıtları kendisine geri fırlattım. Sonra döndü ve masamın üzerine çıkararak, göğsümün ortasına tekme attı. Odadaki arkadaÅŸlardan araya girerek, kavgayı ayıranlar oldu. Beni, ‘Bu burada bitmez, seninle uÄŸraÅŸacağım’ diyerek, tehdit etti. Åžikayetçi oldum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir