Çarşamba , 12 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » Kapıya astığı yazı başını yaktı! Doktor hakkında soruÅŸturma baÅŸlatıldı

Kapıya astığı yazı başını yaktı! Doktor hakkında soruşturma başlatıldı

TekirdaÄŸ Ä°l SaÄŸlık Müdürlüğü, Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde, poliklinik kapısına, ‘Malzeme eksikliÄŸi, personel yetersizliÄŸi, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuÅŸtur’ yazısı asan K.B.B. Uzmanı Dr. Koray Kırbıyık hakkında idari soruÅŸturma baÅŸlattı.

koray-kirbiyikÇerkezköy Devlet Hastanesi kulak, burun, boÄŸaz hastalıkları uzmanı doktor Koray Kırbıyık, iddiaya göre, poliklinik kapısına, ‘Malzeme eksikliÄŸi, personel yetersizliÄŸi, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuÅŸtur’ ile ‘Kapı otomatiktir lütfen zorlamayınız’ yazısı astı. Yazıyı görenlerin fotoÄŸrafını çekerek sosyal medya hesaplarında paylaÅŸması üzerine Ä°l ve Ä°lçe SaÄŸlık Müdürlüğü hareket geçti.

Tekirdağ İl SaÄŸlık Müdürlüğü’nden konuya iliÅŸkin yapılan yazılı açıklamada, doktor Kırbıyık hakkında idari soruÅŸturma baÅŸlatıldığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi:

“Bahsi geçen yazının hastanemiz K.B.B. Uzmanı Dr. Koray Kırbıyık’ın poliklinik kapısında asılı olduÄŸu tespit edilmiÅŸtir. Bunun üzerine hastane BaÅŸhekimi Dr. Fergan Genç tarafından ilgili hekim BaÅŸhekimliÄŸe çağırılarak yazının kim tarafından asıldığı sorulmuÅŸtur. Dr. Koray Kırbıyık; yazının kendisi tarafından asıldığını ve ameliyat malzemelerinin olmadığını ifade etmesi üzerine BaÅŸhekim tarafından Dr. Koray Kırbıyık’a; bu kadar süre nasıl ameliyat yapabildiÄŸini sormuÅŸ ve herhangi bir cevap vermeyen Dr. Koray Kırbıyık’a BaÅŸhekim tarafından; 657 sayılı D.M.K.’ya tabii olan çalışanların bu ÅŸekilde davranmasının doÄŸru olmadığını, böyle bir yazı asarak hem kurumu hem devleti zor durumda bıraktığını ve konu ile ilgili idari soruÅŸturma yapacağını ifade etmiÅŸtir. Konu hakkında yapılan araÅŸtırmada; ilgili hekim veya ameliyathane sorumlusu tarafından idareye ulaÅŸtırılmış herhangi bir malzeme talebinin olmadığı, poliklinikte ve ameliyathanede K.B.B. hekimleri tarafından kullanılan cerrahi malzemelerde herhangi bir arıza durumunun olmadığı tespit edilmiÅŸtir. 01.01.2019-23.12.2019 tarihleri arasında hastanemizde görevli 2 K.B.B. uzmanının ameliyat sayıları incelendiÄŸinde Dr. Koray Kırbıyık’ın B grubu 64, C grubu 170, D grubu 147 ve E grubu 125 olmak üzere toplam 506 ameliyat yaptığı, Dr. Mehmet Karakaya’nın ise C grubu 181, D grubu 131 ve E grubu 103 olmak üzere toplam 416 ameliyat yaptığı tespit edilmiÅŸtir. Ä°lgili hekim hakkında müdürlüğümüzce idari soruÅŸturma baÅŸlatılmıştır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir