Çarşamba , 12 Ağustos 2020
Anasayfa » Diş Hekimliği Haberleri » DiÅŸ apsesi ölümde yeni geliÅŸme! Eski eÅŸi baÅŸvurdu, küçük çocuÄŸu her ÅŸeyi anlattı

Diş apsesi ölümde yeni gelişme! Eski eşi başvurdu, küçük çocuğu her şeyi anlattı

ANTALYA’nın Serik ilçesinde diÅŸlerini çektirdikten sonra oluÅŸan apse nedeniyle fenalaÅŸarak yaÅŸamını yitiren DurmuÅŸ Ay’ın (39) eski eÅŸi Müjgan Korkmaz, ‘seyyar dişçi’ olarak tanınan H.A. hakkında suç duyurusunda bulundu. Müjgan Korkmaz, “H.A. isminde sahte bir dişçiydi. Bu insanlık deÄŸil. Bu resmen katillik” dedi. Olayın ardından baÅŸlatılan soruÅŸturma kapsamında, diÅŸ hekimi olmadığı, elinde çantayla dolaşıp diÅŸ çektiÄŸi belirlenen H.A. hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Serik’e baÄŸlı Merkez Mahallesi’nde oturan DurmuÅŸ Ay, 25 Kasım günü akÅŸam saatlerinde halsizlik ve solunum sıkıntısı nedeniyle hastaneye götürüldü. 15 günde birkaç diÅŸini çektirdiÄŸi tespit edilen DurmuÅŸ Ay’ın diÅŸ çekimi sonrası diÅŸ apsesi oluÅŸtuÄŸu ve boyundan aÅŸağı yayılmaya baÅŸlayan enfeksiyon sonrasında ÅŸoka girdiÄŸi belirlendi. Serik Devlet Hastanesi acil servisinde müdahale edilen DurmuÅŸ Ay, solunum sıkıntısı nedeniyle cihaza baÄŸlanırken, doktorlar tarafından kalp masajı uygulandı. DurmuÅŸ Ay, yapılan müdahalelere raÄŸmen kurtarılamadı.

SEYYAR DİŞÇİ İDDİASI

Olayın ardından DurmuÅŸ Ay’ın eski eÅŸi ve 3 çocuÄŸunun annesi Müjgan Korkmaz, olayla ilgili Serik Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, DurmuÅŸ Ay’ın apseli olan 5 diÅŸinin ‘seyyar dişçi’ olarak bilinen H.A. tarafından çekildiÄŸini iddia ederek, ÅŸikayetçi oldu.

Olayın ardından baÅŸlatılan soruÅŸturma kapsamında Serik Cumhuriyet Savcılığı, H.A. hakkında yakalama kararı çıkardı. Polis, ‘ölüme sebebiyet vermek’ suçundan hakkında yakalama kararı çıkarılan H.A.’yı arama çalışmalarını sürdürüyor.

‘AÄžRIYORDU ÇEKTÄ°RDÄ°M Ä°ÅžTE’

DurmuÅŸ Ay’ın Mitat (15), Ömer (13) ve Efe (11) adlı 3 çocuÄŸunun annesi olan eski eÅŸi Müjgan Korkmaz, eÅŸinin ölümüyle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Müjgan Korkmaz, eÅŸinin diÅŸlerini çektirdiÄŸi gün çocuklarını yanına getirdiÄŸini söylerken, DurmuÅŸ Ay’ın o anda hasta olduÄŸunu fark ettiÄŸini söyledi. Korkmaz, şöyle konuÅŸtu:

“Kan tükürüyordu. ‘Ne oldu DurmuÅŸ’ dedim. O da ‘DiÅŸ çektirdim’ diye cevap verdi. Kime çektirdiÄŸini sorduÄŸumda, ‘Seyyar bir arkadaşım var. Çalıştığım dükkana geldi, ona çektirdim’ dedi. ‘Kaç diÅŸ çektirdin’ dedim. ‘5 diÅŸ çektirdim’ deyince ‘DurmuÅŸ sen ne yaptın? Kötü görünüyorsun, iyi deÄŸilsin. Niye böyle bir ÅŸey yaptın?’ dedim. O da bana ‘AÄŸrıyordu çektirdim iÅŸte’ dedi. ‘Neden çektirdin?’ dediÄŸimde de ‘Sorma’ diyerek cevap verdi. Bu ÅŸekilde bir konuÅŸmamız oldu.”

‘SAÄž BÖLGESÄ° KOMPLE SÄ°MSÄ°YAH VE KAN OTURMUÅž ÅžEKÄ°LDEYDÄ°’

Eski eÅŸinin 15 gün boyunca çok kötü olduÄŸunu, bir ÅŸey yemediÄŸini ve aÄŸrı kesici kullandığını bildiÄŸini anlatan Müjgan Korkmaz, “Durumu çok kötüydü. Ben gerekenin yapılmasını istiyorum. H.A. isminde sahte bir dişçiydi. Hatta öldüğü gün akÅŸamı ‘Çorba yapıp, içireyim’ diye evine gitmiÅŸtim. BoÄŸazından hiçbir ÅŸey geçmediÄŸini söyledi. Evde de elektrik olmadığı için mum ışığında duruyorlardı. Ben fark edemedim ama hastaneye kaldırıldığında gittim yanına, çocuklarımı götürdüm. BaÅŸka hastaneye sevk olursa yanında gidecektim. SaÄŸ bölgesi komple simsiyah ve kan oturmuÅŸ ÅŸekildeydi. ÅžiÅŸti, çok kötüydü” dedi.

‘BU ÅžEKÄ°LDE NÄ°YE YAPTINIZ?’

DurmuÅŸ Ay’ın rahatsızlandığı gün sahte dişçinin de yanında olduÄŸuna deÄŸinen Müjgan Korkmaz, “Bunları gördüğümde ‘Siz nasıl böyle bir ÅŸey yaptınız? 5 tane diÅŸ, hem apseli diÅŸi çekmek insanlık deÄŸil. Sizin aletleriniz normal diÅŸ hekimleri gibi saÄŸlıklı deÄŸil. Çünkü enfeksiyon olduÄŸu için bu ÅŸekilde niye yaptınız?’ diye sorduÄŸumda ise yalanladılar. ‘2 diÅŸ, çektik, biri köktü’ diyerek yalanladılar. Ama benim eÅŸimden duyduÄŸum 5 tane diÅŸ çektirdiÄŸi ve aÄŸzını açamadığı. Devamlı kan tükürüyordu ve durumu kötüydü” diye konuÅŸtu.

‘ALDIÄžI 3 Ä°LAÇ VARDI, ONLAR KAYIP’

Eski eÅŸi DurmuÅŸ Ay’ın hastaneye kaldırıldığını akrabalarından duyduÄŸunu anlatan Müjgan Korkmaz, şöyle dedi:

“Doktor ‘solunum cihazına takacağız’ dedi. Serum verdiler. Daha kötü olmaya baÅŸladı. Bilincini kaybetmiÅŸti. Beni ve çocuklarını tanımıyordu. Solunum cihazına götürdüler. Doktor o anda ‘Hazırlıklı olun’ dedi. ‘Sevki yapılabilir’ demiÅŸti, ben ablasına haber verdim. Akrabalarına durumun ciddi olduÄŸunu söyledim. O kargaÅŸada bu ÅŸahıs kaçtı. Aldığı 3 ilaç vardı. Onlar kayıp. Emniyete verecektim. Onları bulamadım. Hastaneye götürmüşlerdi. Yok kaybetmiÅŸ. Bulamadık.”

‘BU RESMEN KATÄ°LLÄ°K’

Polis merkezine giderek ÅŸikayetçi olduÄŸunu kaydeden Müjgan Korkmaz, “Çocuklarım yetim kaldı. Cezasını çeksin. Benim çocuklarım gibi baÅŸka çocuklar da yetim kalmasın. Adalet yerini bulsun diye ifade verdim. Åžikayetçiyim. Neyse cezası çeksin. Çocuklarımı boynu bükük bıraktı. Bu insanlık deÄŸil. 5 tane diÅŸi apseliyken çekmesi, insanlığa sığmaz. Bu resmen katillik. Aletler hijyenik deÄŸil” dedi.

‘GRÄ° KERPETEN GÄ°BÄ° BÄ°R ÅžEY ÇIKARTTI’

DurmuÅŸ Ay’ın küçük oÄŸlu Efe Ay, babasının nasıl diÅŸini çektirdiÄŸini anlattı. Efe Ay, “Bir malzeme çantasıyla geldi. Babamın çalıştığı iÅŸ yerinde çantanın içinden gri kerpeten gibi bir ÅŸey çıkarttı. Normal bildiÄŸin kerpeten gibiydi ama küçüktü. Onla çekti diÅŸini. Sonra babam aÄŸzını çalkaladı. AÄŸzı kanamaya baÅŸladı. Ä°ÄŸne falan vurmadı. Sadece çekti. Ben dışarıya çıkmıştım. Sonra o adam da çıktı, gitti. Babam daha sonra hiçbir ÅŸey yememeye baÅŸladı” diye konuÅŸtu.

DiÄŸer yandan, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla DurmuÅŸ Ay’ın mezarının açılarak yeniden otopsi yapılacağı belirtildi.

via: hurriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir