Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » Kimlik soran doktoru dövdü… Bir haftada kentteki üçüncü saldırı

Kimlik soran doktoru dövdü… Bir haftada kentteki üçüncü saldırı

Kimlik soran doktoru dövdü

Gaziantep’te A.Ä°., kayıtlı olduÄŸu aile hekiminin izinli olması nedeniyle ilaç yazdırmak istediÄŸi doktor Mustafa Talat Bayram’ı (66) darp etti. Kimlik sorduÄŸu için darp edildiÄŸini öne süren Bayram’a 5 gün iÅŸ göremez raporu verildi. Türk SaÄŸlık- Sen Gaziantep Åžube BaÅŸkanı, son günlerde kentte saÄŸlıkta ÅŸiddet olaylarının arttığını belirterek, 1 haftada 3’üncü vaka olduÄŸunu söyledi.

Olay, sabah saatlerinde Nüket Alevli Ersoy Aile SaÄŸlığı Merkezi’nde meydana geldi. Ä°laç yazdırmak için Aile SaÄŸlığı Merkezi’ne gelen A.Ä°., aile hekimi Ä°rfan Gözek raporlu olduÄŸu için doktor Mustafa Talat Bayram’a ilaçlarını yazdırmak istedi. Ä°ddiaya göre Bayram’ın kimlik istediÄŸi A.Ä°., doktora saldırdı.

DiÄŸer saÄŸlık personelinin araya girmesiyle kurtulan Bayram, ihbar üzerine gelen saÄŸlık ekiplerince 25 Aralık Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken polis ekipleri ise A.Ä°.’yi gözaltına aldı. Tedaviye alınan doktor Mustafa Talat Bayram’a 5 gün iÅŸ göremez raporu verildi.

Doktor Mustafa Talat Bayram, A.Ä°.’nin kendi hastası olmadığını belirtip kimlik istediÄŸini dile getirerek, “Ä°stediÄŸi ilaç ile dosyasındaki ilaç arasında uyumsuzluk vardı. Hasta benim hastam olmadığı için kimliÄŸini istedim. Önce ‘yok’ dedi, sonra arabadan alıp geleceÄŸini söyledi. Kimlik doÄŸru ise ilacını yazayım dedim o sırada önce masaya vurdu sonra beri darp etti” dedi.

BÄ°R HAFTADA 3’ÃœNCÃœ SALDIRI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir