Cumartesi , 13 Nisan 2024

Doktor başkan kalp krizi geçiren öğretmenin hayatını kurtardı

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde kalp krizi geçiren öğretmene ilk müdahaleyi Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli yaptı. Kalp krizi geçiren öğretmenin ağzını açarak bilincini açık tutan Başkan Benli, hastaneye kadar sağlık ekiplerine yardım ederek öğretmenin hayatta kalmasını sağladı.

Avcılar Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Firüzköy Sosyal Tesisleri’nde düzenlediği etkinlikte ilçede görev yapan öğretmenleri bir araya getirdi.

Programa katılan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli, açılışta öğretmenlerle sohbet etti. Açılış programının ardından Başkan Benli ve davetliler yemeğin verildiği salona geçti. Yemek sırasında eski Firüzköy Vakıf Başkanı Yurdanur Kırıcı fenalaşarak yere yığıldı. Yemekte öğretmen Yurdanur Kırıcı’nın fenalaştığını gören Benli, hemen öğretmene ilk müdahaleyi yaptı. Başkan Benli, fenalaşan öğretmenin nabzını ve ardından da aracında bulunan ekipman ile tansiyonunu ölçtü. Başkan Benli, emekli öğretmenin bilincini kaybetmemesi için de ağzını açarak dilini çıkarttı.

Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından öğretmen sedyeye alınarak hastaneye götürüldü. Başkan Benli de ambulansa binerek hastaneye kadar öğretmenle ilgilendi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen öğretmen Kırıcı’nın acil olarak anjiyoya alındığı öğrenildi.

İHA

Bir yanıt yazın