Cumartesi , 26 Eylül 2020
Anasayfa » Doktor haber » SaÄŸlık Bakanlığı tarafından ara atama döneminde MuÅŸ’a 24 doktor atandı.

SaÄŸlık Bakanlığı tarafından ara atama döneminde MuÅŸ’a 24 doktor atandı.

doktorlarbakanlik.fw

SaÄŸlık Bakanlığı tarafından ara atama döneminde MuÅŸ’a 24 doktor atandı. Ara dönemde ülke genelinde en fazla atamanın MuÅŸ’a gerçekleÅŸtirildiÄŸi bildirildi.

Yapılan atamalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan SaÄŸlık Müdürü Dr. Fatih EbiloÄŸlu, Bakanlık tarafından yapılan atamalarda MuÅŸ Devlet Hastanesi’ne 1 kalp damar cerrahisi, 2 radyoloji uzmanı, 2 çocuk saÄŸlığı ve hastalıkları uzmanı, 2 kadın hastalıkları ve doÄŸum uzmanı, 1 gastroenteroloji, 2 dahiliye uzmanı ve 1 pratisyen hekim atandığını söyledi.

Malazgirt Devlet Hastanesi’ne yapılan atamaların da oldukça sevindirici olduÄŸunu ifade eden Fatih EbiloÄŸlu, “Bu ilçemizde ilk defa fizik tedavi uzmanı atandı. Bunun yanı sıra 2 çocuk saÄŸlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 kulak burun boÄŸaz uzmanı ve 2 pratisyen hekim atandı. Bulanık ilçemize ise 1 çocuk saÄŸlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 dahiliye uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doÄŸum uzmanı ile 2 pratisyen hekim atandı. Ayrıca toplum saÄŸlığı merkezlerimize de 3 hekim ataması yapıldı” dedi.

Ãœlke genelinde yapılan atamalarda en fazla atamanın MuÅŸ’a gerçekleÅŸtirildiÄŸini dile getiren EbiloÄŸlu; “Bizim en fazla kadın hastalıkları ve doÄŸum uzmanı branşında sıkıntı vardı. Bunu sayın milletvekillerimize ve Bakanlığa bildirdik. Milletvekillerimizin giriÅŸimleri sayesinde en fazla doktor ataması ilimize yapıldı. Bu atamalarla uzun süre doktor sıkıntı yaÅŸamayacağız” diye konuÅŸtu. - MuÅŸ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir