Çarşamba , 7 Haziran 2023
Son Dakika

Doktorların Yeni Trendi Villa Tatili

Son yıllarda tatil sektöründe ciddi bir değişim var ve bu değişimin başlıca nedenlerinden birisi de villa tatili.

İnsanlar, yıllardır alışmış oldukları pansiyon ve otel tatili anlayışından çok ciddi anlamda uzaklaşmaya başladılar. Bu klasik seçeneklerin yerine, lüks ve özel havuzlu villalarda çok daha rahat ve özgür bir tatil ortamı bulabiliyorlar.

Özellikle yoğun tempo içerisinde çalışan Doktorlar biraz daha huzur bulacakları, istirahat edecekleri, kafa dinleyecekleri tatil modeli tercih ediyor.

Yapılan çoğu araştırma, insanların tatil yaparken yeterince özgür olamadıklarından şikâyetçi olduklarını göstermekte. Kimi zaman havuza girme saatleri, kimi zaman yemek vakitleri gibi birçok farklı detay; insanların tatil yaparken de mecburi plânlara uymak zorunda kaldığını göstermektedir. Oysaki insanlar her türlü detayı ve plânı tamamen kendilerine göre yapmak istiyorlar. Tam bu noktada ise devreye kiralık villa seçenekleri giriyor.

Kiralık Villalarda Özgür Ortamla Buluşuyorlar

Özellikle ciddi anlamda kafa dinlemek isteyen, gerçekten tatil yapmak isteyen aileler başta olmak üzere Balayı çiftleri, Muhafazakâr ailelerde ve diğer birçok sebepten dolayı villa tatilini tercih edenler özgür ve rahat bir ortamı sonuna kadar bulabiliyorlar.

Burada önemli olan detayın, tüm villanın kiralama süreniz boyunca size ait olması oluyor. Havuzunuz ortak değil, villa iki ya da üç aşamalı olarak farklı kişilere kiralanmıyor. Doğal olarak tüm villa ve havuz size ait oluyor. Buda her aşamada daha rahat hareket etmenize, havuzdan; genel tatile kadar her noktada daha fazla eğlenmenize olanak tanıyor.

Araştırıldığında bu tür bir tatil kültürünün uzunca yıllara dayanan bir kültür olduğunu söylemek mümkün. Fakat yıllardır sadece belli bir maddi güce sahip kitleye sunulan tatil seçeneği olması, villa seçeneklerinin kısıtlı olması sektörel olarak büyümeyi engellemekteydi. Şimdi ise, kiralık villa sektörü Kalkan ve Fethiye gibi bölgeler başta olmak üzere; çeşitli noktalarda binlerce farklı villa seçeneğinin yer aldığı ciddi bir sektör durumuna gelmiş halde.

 

Korunaklı Havuzlu villalar çok tercih ediliyor

Başta balayı çiftleri olmak üzere Tesettürlü aileler de özellikle son yıllarda villa kültürüne çok daha yakın hareket ediyorlar. İslami otel konseptlerinden ya da haşama giymek zorunda kaldıkları otel ortamlarından daha bağımsız bir konum buluyorlar. Nitekim korunaklı havuzlu villalar veya diğer ismi ile muhafazakar villalar diye dizayn edilen özel villa seçenekleri; insanlara havuzun dışarıdan görünmediği, tam korunaklı bir ortam sunuyor. Doğal olarak aileler havuza bir arada girebiliyor, bayanlar ve beyler ayrı havuzlara girmek zorunda kalmıyor ya da haşama ile tüm gün dolaşmak durumunda kalınmıyor. İstenildiği gibi havuz keyfi yapılıyor, sağlığı için güneşlenebiliyor, villada ve bahçede rahat hareket edilebiliyor, böyle bir ortamda rahat ve eğlenceli tatil süreci yaşama olanağı elde etmiş oluyorlar.

 

Herkese Uygun Fiyat Aralığı

Özgür ve rahat ortamın yanı sıra, kiralık villa seçeneklerinde ki çeşitli fiyat aralığı da insanları cezbeden bir diğer faktör. Sektörün önemli markalarından www.saklivilla.com’un sahibi Yusuf Temrel fiyatlandırma için “Ortalama 2.000 – 5.000 TL bir ödeme karşısında, 3-6 kişilik bir aile 7 gece süresince villada konaklama yapabiliyorlar. Bu da otellere oranla kişi bazlı maddi planlarda daha uygun ve daha kaliteli bir konaklama seçeneği olarak tatilcilere yansıyor.

Tabi sadece uygun fiyatlı seçenekler ağırlıkta değil. Lüks ya da ultra lüks olarak tanımlanan; 7 gece için 10.000 TL ile 20.000 TL arası fiyatlandırması olan villa seçenekleri de mevcut. Bu seçeneklerde, sınırsız bir imkân dâhilinde villa tatili yapmak isteyenler adına doğru seçenekler oluyor. Bu seçenekleri SaklıVilla.com gibi gerçek kurumsal firmalar üzerinden araştırmanız, kiralamaları da bu şekilde doğru firmalardan yapmanız; villa tatilinizi daha verimli ve doğru, sorunsuz bir zeminde yapmanıza imkân tanıyacaktır.” dedi.

Ufak Dezavantaj: Villalarda genelde yemek servisi bulunmadığı için, bir villa tatili esnasında yemeğinizi tüm eşyaları mevcut olan villada siz yapabiliyor ya da villaya özel sipariş verebiliyorsunuz. Bu noktada şahsınıza ait bir yazlığa tatile gelmiş gibi düşünebilirsiniz. Tabi bunlar çok ciddi dezavantajlar değil. Zira telefonla marketten temel ihtiyaçları sipariş vermek, dilediğiniz yemek seçeneğini villanıza kadar getirtmek mümkün.

Kaputaş Plajı, Türkiye’nin  en güzel, en turkuaz ve en çekici  plajıdır.

 

Dezavantajı Avantaja çevirmek elinizde: Villanıza çok yakın mesafede bulunan onlarca kahvaltı salonu ve Restoranlardan doğa ve deniz manzarası eşliğinde faydalanabilirsiniz. Üstelik doyasıya yiyeceğiniz yemekler hem çok lezzetli hem de halen otel tatillerinin fiyatlarına ulaşmadığınızı bilmenizde fayda var. Ufak bir de tüyo vermek gerekirse havuz başında sevdiklerinizle baş başa bir kahvaltı ve yine havuz başında akşam yemeğinde kolay kullanımlı lüks barbekülerden faydalanmayı unutmamanızı tavsiye ediyoruz.

 www.saklivilla.com

Bir yorum

Bir cevap yazın