Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Dünyaca ünlü tıp kitabı Türkçe’ye çevrildi

Doç. Dr. Şervan Gökhan’ın çeviri editörlüğünü üstlendiği Acil Servis Yönetimi adlı kitap Akademisyen Kitapevi’nden yayımlandı. Kitap sadece Acil Tıp değil sağlık yönetiminde dünyanın en saygın eserleri arasında kabul ediliyor.

Tıp biliminin hem en eski hem de en yeni dallarından biri olan Acil Tıp alanın en saygın eserlerinden biri olan Acil Servis Yönetimi, editörlüğünü Doç. Dr. Şervan Gökhan’ın üstlendiği alanında uzman bir ekiple Türkçe’ye çevrildi. Acil servisin etkili bir şekilde yönetilmesi üzerine kapsamlı ve pratik bir çalışma olan kitapta 12 bölüm ve 106 konu bulunuyor.

Doç. Dr. Şervan Gökhan’ın çeviri editörlüğünü üstlendiği, Doç. Dr. Ayhan Özhasekenler ve Doç. Dr. Mehmet Ergin’in çeviri editör yardımcılığını üstlendiği Acil Servis Yönetimi, sadece acil tıp alanında değil sağlık yönetimi alanında dünyanın en saygın eserleri arasında yer alıyor.

Prof. Dr. Sadık Girişgin, Prof. Dr. Cahfer Güloğlu, Prof. Dr. Cuma Yıldırım, Doç. Dr. Haldun Akoğlu, Doç. Dr. Nurettin Özgür Doğan, Doç. Dr. Zerrin Defne Dündar, Doç. Dr. Bülent Erbil, Doç. Dr. Mehmet Ergin, Doç. Dr. Mehmet Akif Karamercan, Doç. Dr. Murat Orak, Doç. Dr. Ayhan Özhasekenler, Doç. Dr. Mehmet Üstündağ, Yrd. Doç. Dr. Güven Bektemür, Yrd. Doç. Dr. Fatih Tanrıverdi, Uzm. Dr. Tuğba Atmaca Temrel ve Dr. İsmail Erkan Aydın’ın bölüm editörlüğünü üstlendiği kitap 12 bölümden oluşuyor.

 

http://www.internethaber.com/dunyaca-unlu-tip-kitabi-turkceye-cevrildi-1785059h.htm

Bir yanıt yazın