Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » SaÄŸlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

İzmir Tabip Odası, terör örgütü PKK mensuplarının attığı roketatar mermisinin Cizre Devlet Hastanesine isabet ettiği saldırıyı kınadı

Odadan yapılan yazılı açıklamada, etnik ve ayrılıkçı terör örgütü PKK’nın bir kez daha saÄŸlık kurumuna saldırıda bulunduÄŸu belirtilerek, saldırı nedeniyle CizreDevlet Hastanesinin acil ve diyaliz servislerinde hasar oluÅŸtuÄŸu bildirildi.
Açıklamada, SaÄŸlık kurumlarına ve çalışanlarına yapılan saldırıyı bir kez daha lanetliyoruz. Yetkililerin, saÄŸlık kurumları ve çalışanlarının can güvenliklerinin saÄŸlanması konusunda önlemleri arttırmalarını istiyoruz. Cizre Devlet Hastanesinde çalışan meslektaÅŸlarımıza ve tüm saÄŸlık çalışanlarına geçmiÅŸ olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerine yer verildi.
9 Kasım’da, Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının polis aracına düzenlediÄŸi saldırıda roketatar mermisi, Cizre Devlet Hastanesine isabet etmiÅŸti.

AA

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-14 13:49:46Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com€„
DOKTORLARHABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.