Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Diş Hekimliği Haberleri » DiÅŸhekimi diÅŸlerini kırınca, ÅŸikayetçi oldu

Dişhekimi dişlerini kırınca, şikayetçi oldu

Antalya Ağız ve DiÅŸ SaÄŸlığı Hastanesi’ndeki kadın diÅŸ hekiminin kötü muamelesine maruz kaldığını söyleyen bir hasta, DiÅŸ Hekimleri Odası’na baÅŸvurarak, doktoru hakkında iÅŸlem yapılmasını istedi

dishekimi_dislerini_kirinca_sikayetci_oldu_h137861_177b5

DÄ°Åž kaplamalarının muayenesi ve tedavisini yaptırmak amacıyla Antalya Ağız ve DiÅŸ SaÄŸlığı Hastanesi’ne giden 3 çocuk annesi Sevda Özpolat, kendisini muayene eden diÅŸhekimi B.T’nin kötü muamelesine maruz kaldığını, kaplamaların altındaki 4 diÅŸin doktorun iÅŸini özensiz yapması ya da mesleki yetersizlik nedeniyle diÅŸleriyle birlikte söküldüğünü ve diÅŸlerinin kırıldığını, doktorun tedaviyi yarım bırakıp, kendisini baÅŸka bir diÅŸhekimine yönlendirdiÄŸini belirterek, Antalya DiÅŸ Hekimleri Odası’na baÅŸvurarak, DiÅŸhekimi B.T’den ÅŸikayetçi oldu.

Sevda Özpolat, 9 Eylül 2015 tarihinde Antalya Ağız ve DiÅŸSaÄŸlığı Hastanesi’ne diÅŸ tedavisi için baÅŸvurduÄŸunu ve DiÅŸhekimi B.T.’ye yönlendirildiÄŸini söyledi. B.T.’nin, kendisine yönelik gayri insani tutum ve “deÄŸersiz” yaklaşım gösterdiÄŸini ifade eden Sevda Özpolat şöyle konuÅŸtu:
“DiÅŸhekimi B.T’nin hastaya yaklaşımı hiç de insani deÄŸildi. Kaplamalarımı sökmeye baÅŸladı. 6-7 kez uÄŸraÅŸtı ama baÅŸarılı olamadı. Acıya dayanamadığımı söyleyince anestezi yapıp devam etti. Kaplamaları çıkarmak için 4-5 kez daha uÄŸraÅŸtı ve sonunda ön üst iki diÅŸimi kaplaması ve köküyle birlikte çıkardı. Alttaki iki diÅŸimi de kırdı. Doktor sinir uçlarını açık bırakarak, tedaviye haftaya devam edeceÄŸini söyleyerek, beni gönderdi. Sol azı diÅŸime önceki yıllarda kanal tedavisi uygulanmıştı. 1 hafta boyunca nefes bile alamayacak ÅŸekilde zorlandım ve pipetle çok zor beslendim. Bu arada da ruhsal durumum bozuldu. 3 aylık bebeÄŸimi emziremedim. Bu hekim, ya yanlışlıkla ya da mesleÄŸini özensiz bir ÅŸekilde yaptığından beni maÄŸdur etti ve özür dileme inceliÄŸini dahi göstermedi. Ardından da beni aynı hastanedeki bir baÅŸka diÅŸhekimine yönlendirdi. Bunu yaparken telefonla hekim arkadaşına, tedavinin acelesinin olmadığını, istediÄŸi tarihe gün verebileceÄŸini söyleyerek, beni daha da maÄŸdur etti.”
Sevda Özpolat, DiÅŸhekimi B.T.’nin bu davranışlarının diÅŸlerini kaybetmesine, ruhsal bozukluÄŸa ve de en önemlisi 3 aylık bebeÄŸini emzirememesine yol açtığını vurguladı.

Özpolat, Antalya DiÅŸ Hekimleri Odası’na baÅŸvurarak, maÄŸduriyetini dile getirdiÄŸin, Oda yetkililerinin dilekçeyle baÅŸvurması halinde DiÅŸhekimi B.T. hakkında soruÅŸturma baÅŸlatacaklarını söylemeleri üzerine, baÅŸvurusunu yaptığını, DiÅŸhekimi B.T. hakkında gerekirse adli makamlara da baÅŸvurarak, cezalandırılmasını talep edeceÄŸini sözlerine ekledi.
Kaynak: Antalyaajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.