Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Adrenalin tutkunu kalp cerrahı Mehmet Susam, Alpler’den atlarken hayatını kaybetti

Adrenalin tutkunu kalp cerrahı Mehmet Susam, Alpler’den atlarken hayatını kaybetti

mehmet-susam-671

Doktor Mehmet Susam, Fransa Alp DaÄŸları’nda wingsuit olarak adlandırılan paraşüt atlayışı sırasında geçirdiÄŸi kaza sonucu hayatını kaybetti. Kalp cerrahı olan Mehmet Susam, 20 yıldır paraşüt atlayışları gerçekleÅŸtiriyordu.

Adrenalin tutkunu 41 yaşındaki doktor Mehmet Susam’ın hafta sonu atlayış yapmak üzere Fransa’ya gittiÄŸi ve kazanın bu sabah meydana geldiÄŸi öğrenildi. Fransız Alp’lerinin zirvesinden atlayan Susam’ın serbest düşüş sonrasında sola dönerek kayalara çarptığı bildirildi. Bölgeye arama-kurtarma ve saÄŸlık ekipleri yönlendirilirken Mehmet Susam’ın çarpmayla birlikte hayatını kaybettiÄŸi ortaya çıktı.

Olayla ilgili olarak Fransız havacılık yetkilileri soruşturma başlattı.

MEHMET SUSAM ADRENALÄ°N TUTKUSUYLA HABERLERE DE KONU OLMUÅžTU

KASKINDAKİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIK EL KOYDU

Kaskında kamera taşıyan Mehmet Susam’ın çektiÄŸi görüntülere savcılık tarafından el konuldu. Son 4 yıldır wingsuit olarak adlandırılan zirveden atlayıp üzerindeki özel kıyafet ile ortalama 2-3 dakika havada süzülen Susam, daha sonra paraşütünü açarak iniyordu.

Susam, Kokpit Havacılık Programına verdiği röportajda wingsuit atlayışını söyle anlatmıştı:

“Son dört yıldır yaptığım wingsuit ve mesleÄŸim paralel ÅŸeyler. Ä°kisinde de adrenalin yüksek miktarda. Ä°kisinin de yanında stres ve yüksek baÅŸarı-mutluluk bir arada. Ä°kisinde de yüksek konsantrasyon gerekiyor. Konsantrasyondaki ufacık bir kayıp ikisinde de ölümle sonuçlanıyor”

CENAZESÄ° GETÄ°RÄ°LECEK

Mehmet Susam’ın cenazesinin otopsi iÅŸlemlerinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilmesi bekleniyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.