Pazartesi , 20 Mayıs 2024

ÜNLÜ DOKTOR SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİ

Muğla’nın Milas ilçesi sınırlarında bulunan ancak ismi Bodrum ile anılan Pina Yarımadası’ndaki inşaatlara bir tepkide ünlü doktor Ender Saraç’tan geldi.
2007 Yılında farklı noktalarda çıkan yangınlarla koruma altındaki Halep çamlarının da bulunduğu yaklaşık 240 hektarlık kül olan alanın içinde inşaatlar devam ederken, doğal ve sağlıklı yaşam üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan doktor Ender Saraç sosyal medya üzerinden Pina Yarımadası’nda devam eden inşaatlarla ilgili “aaaa ne tesadüf! !!!! Bodrum Guvercinlikdeki bu ormanlık arazi önce nasilsa yanıyor sonrada ormanlık arazi olmakdan cikiyor inşaat izni alınıp otel yapılıyor. Olan torunlarimizdan borç aldığımız canım doğa, ağaçlara oluyor yerine bu beton yığını geliyor” yazısını paylaşarak tepki gösterdi. Devam eden otel inşaatlarının fotoğrafını da koyan Saraç’ın bu paylaşımını binlerce kişi beğenip paylaşırken, yüzlerce kişide yaşanan doğa katliamı ile ilgili yorumlar yazıyor.
2008 yılında bölgede 80 dönümlük bir arazinin tahsisini alan firma inşaat çalışmaları kapsamında denizi Kaçak doldurunca büyük tepkilere neden olmuştu. O dönemde bir çok eyleme neden olan otel şu anda yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya devam ediyor.
Dünyada nadir görülen Halep Çamlarının bulunduğu Pina Yarımadası’nda devam eden inşaatlar ise başladığı günden bu yana doğa severlerin tepkisine, CHP’li milletvekillerinin TBMMgündemine verdiği soru önergelerine, yerel ve ulusal basında çıkan haberlere rağmen tüm hızıyla devam ediyor.

fft261_mf10652259

 

Bir yanıt yazın