Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Antalya’da doktor saldırısına uÄŸradığı iddiası

Antalya’da doktor saldırısına uÄŸradığı iddiası

antalyada_doktor_saldirisina_ugrayinca_h128848_89e9f

ŞİKAYET konusu olay, 15 Temmuz günü saat 23.00 sıralarında Antalya EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nde meydana geldi. Öğretmenlik sınavlarına hazırlanan NeÅŸe Tophan, sırtındaki aÄŸrılar nedeniyle annesi Gülay ve babası Bekir Ömer Tophan ile Uncalı semtindeki aile saÄŸlığı merkezine gitti. Burada ilk tedavisi yapılan NeÅŸe Tophan, evine dönüp ders çalışmaya devam etti. NeÅŸe Tophan, aÄŸrılarının artması üzerine ailesiyle bu kez Antalya EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’ne gitti. Acil serviste doktor T.A.D. tarafından muayene edilen NeÅŸe Tophan sırtında aÄŸrı, boÄŸazından midesine kadar da yanma olduÄŸunu belirtti.

 

‘REFLÃœ’ TARTIÅžMASI Doktorun kendisinde reflü olduÄŸunu söylemesi üzerine Tophan, “Reflünün sırtımdaki aÄŸrıyla ne alakası var” dedi. NeÅŸe Tophan, doktor T.A.D.’nin bunun üzerine ‘Ãœfff’ diyerek yanından ayrıldığını belirterek, ÅŸunları söyledi: “Yatakta yattıkça aÄŸrım ÅŸiddetlendi. Yarım saat böyle yattım. Sonra yanıma beyaz gömlekli biri geldi. ‘Bu kadının nesi var’ diye sordu. Ben de ‘Bana adam gibi bakan birisi olursa neyim olduÄŸunu öğreneceÄŸim’ dedim. Bunu söylememle birlikte nereden geldiÄŸini görmediÄŸim doktor T.A.D., bir anda boÄŸazımı tuttuktan sonra başımı yataÄŸa kadar eÄŸdi. Annem müdahale etmek isteyince onun da başından tutarak çekti. Bizi araya giren doktorlar kurtardı. Ardından darp raporu aldık. SaÄŸlık Bakanlığı ve cumhuriyet savcılığına ÅŸikâyetçi olduk.”

 

DOKTOR: ÖZÃœR DÄ°LEDÄ°M Doktor T.A.D. ise sinir boÅŸalması yaÅŸadığını, sonrasında aileden özür dilediÄŸini kaydetti. Hiçbir hastayı darp etmediÄŸini öne süren T.A.D, “Tedavi sırasında hasta bana hakaret edince ben de sinirlendim. ‘Ben 6 yıl sizden hakaret duymak için okumadım’ dedim. Ãœstelik tedavilerinin yarım kalmaması için kendilerinden özür de diledim. Ancak onlar gidip ÅŸikayetçi oldu. Onlar da hakaretten tazminat yiyecek” dedi.

Yeni Alanya Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.