Pazartesi , 15 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » Hastane odasında tecavüz

Hastane odasında tecavüz

hastane-odasinda-tecavuz-4952348

Samsun’da çalıştığı hastanede tedavi gören bir bayan hastaya hastane içinde tecavüz ettiÄŸi iddiasıyla tutuklanan 2 çocuk babası hasta bakıcının yargılanmasına baÅŸlandı.

Olay, Ä°lkadım ilçesi Hastane Mahallesi’nde bulunan Samsun Ruh SaÄŸlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yaklaşık 2.5 ay önce meydana geldi. Ä°ddiaya göre, Sinop’tan olaydan 8 gün önce tedavi için Samsun Ruh SaÄŸlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne getirilen 29 yaşındaki C.K. adlı kadın, memur kadrosunda bulunan ancak hastanede hasta bakıcı olarak görev yapan evli ve 2 çocuk babası C.H.’nin (50) kendisini kapalı hastaların bulunduÄŸu bölüme atmakla tehdit ederek tecavüz ettiÄŸini iddia etti.

Åžikayet üzerine Samsun Emniyet Müdürlüğü Ahlak Bürosu ekipleri tarafından gözaltına alınan C.H., C.K.’ye tecavüz etmediÄŸini, elle tacizde bulunduÄŸunu savundu. Samsun Adliyesi’ne sevk edilen C.H., tutuklanarak Samsun Kapalı cezaevi’ne gönderildi. Hasta bakıcı C.H. hakkında Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Yargılanmasına baÅŸlanılan C.H., hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. 18 yıldır Samsun Ruh SaÄŸlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çalıştığını belirten C.H., “Memur statüsündeyim ancak hastanede hizmetli olarak görev yapıyorum. MaÄŸdureyi telefonla konuÅŸurken yakaladım. Gece sigara içmek için tuvalete gittiÄŸini gördüm. Bana ‘Benim sigara içtiÄŸimi kimseye söyleme’ dedi. Gece kendi odamda oturuyordum. MaÄŸdure benim odama geldi. Sonra gelen hastaları yatırdım. Sonra ‘Benimle cinsel iliÅŸkide bulundu’ demiÅŸ. Ä°dareden çağırdılar. ‘Böyle bir ÅŸey yapmadım’ dedim. AkÅŸam da eve polisler geldi. Emniyette ne konuÅŸtuÄŸumu bilmiyorum” diye konuÅŸtu.

Bunun üzerine hakim, şüphelinin poliste suçu itiraf etmesiyle ilgili ifadesini okudu.

milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.