Pazartesi , 20 Mayıs 2024

9 aydır hastane bahçesinde kalıyor

Edirne’de 52 yaşındaki Nurettin Yarımoğlu, yaklaşık 9 aydır devlet hastanesi acil servisinin bahçesinde yaşıyor.

 

 

9_aydir_hastane_bahcesinde_kaliyor_1415265739_9027

 

 

 

Edirne’nin Keşan İlçesi’nde hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmayan 52 yaşındaki Nurettin Yarımoğlu, yaklaşık 9 aydır devlethastanesi acil servisinin bahçesinde kalıyor.

Hayırseverlerin getirdiği yemeklerle karnını doyuran ve Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin bahçesindeki banklarda sabahlayan Yarımoğlu, kendisine uzanacakyardım elini bekliyor. Eşini geçen yıl kanserden kaybettiğini, 2 oğlundan birinin üniversitede okuduğunu diğerinin ise askere gittiğini belirten Yarımoğlu, karısının hastalığı nedeniyle tüm birikimini harcadığını ve borcu nedeniyle 9 ay önce kirada oturduğu evden çıkarıldığını söyledi.

Nurettin Yarımoğlu, yaklaşık 9 aydır hastane bahçesinde kaldığını ifade ederek, “Hastalığım nedeniyle çalışamıyorum. Hiçbir gelirim ve sosyal güvencem olmadığı için Keşan Devlet Hastanesi Acil Servisi bahçesindeki banklarda kalıyorum. Allah hastane personelinden, Romanlardan ve askerlerden razı olsun. Onlar bana sahip çıktılar. Sahip çıkmasalardı ne olacağım belli değildi. Devletin bir an önce bana el uzatmasını bekliyorum. Eşimin hastalığı sırasında bankalardan çektiğim kredileri ödeyemedim. Başka borçlarımda var. Sağlık durumum iyi değil. Çok rahatsızım ve kalacak hiçbir yerim yok. 9 aydır hastane bahçesinde, yağmur ve soğuğa rağmen bankların üzerinde kalıyorum” dedi.

BİR OĞLU ASKERDE, BİR OĞLU ÜNİVERSİTE OKUYOR

2 oğlu olduğunu ancak onlara yardımcı olamadığını dile getiren Yarımoğlu, şunları söyledi: “Büyük oğlum askere gitti. Yanında olmam gerekirken, olamadığım için çok üzgünüm. Ufak oğlumda şu an Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde okuyor. Aldığı burs yetmediği için okulunu dondurmak istiyor. ‘Devletten aldığım bursla okuyamayacağım babacığım’ diyor. Durumumuz içler acısı. Bazı yerlere başvurdum ama cevap alamadım. BİMER’e yazdım ama oradan da hiçbir cevap gelmedi. Yaşım nedeniyle yardım alamıyorum. Bir insana yardım edilmesi için illa 60-70 yaşında olması mı gerekiyor? 50 yaşında bir insan rahatsız olamaz mı? Devletten yardım bekliyorum.

Bir yanıt yazın