Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » YDS yıl sonuna kadar her ay yapılacak

YDS yıl sonuna kadar her ay yapılacak

alidemir

ÖSYM BaÅŸkanı Demir, ”
‘ye iliÅŸkin gerçekleÅŸtirdiÄŸimiz toplantıda, 2014 sonuna kadar her ay bir sınav uygulamasının gerçekleÅŸtirilmesine karar verildi” dedi.

Ölçme, Seçme ve YerleÅŸtirme Merkezi (ÖSYM) BaÅŸkanı Ali Demir, “Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS) iliÅŸkin gerçekleÅŸtirdiÄŸimiz toplantıda, 2014 sonuna kadar her ay bir sınav uygulamasının gerçekleÅŸtirilmesine karar verildi” dedi.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 20 Eylül’de gerçekleÅŸtirilen ilk elektronik sınav olan e-YDS’yi tüm yönleri ile deÄŸerlendirmek üzere bir toplantı yaptıklarını belirtti.

Ali Demir, başkanlığında yürütülen bu toplantıya Başkan Yardımcısı Ercan Öztemel ile ilgili daire başkanlarının, sınavda görev alan akademisyen ve diğer teknik görevliler ile sınavın oluşturulmasındaki kapalı dönemde görev alan personelin katıldığını ifade etti.

Toplantıda, “e-YDS’de; sınav binası ve civarında lojistik destek hizmetleri, baÅŸvuruların alınması, görevlilerin atanması, kapalı dönem uygulaması, görevlilerinin ve adayların binalara kabul edilmesi,  sınavın baÅŸlatılması, yürütülmesi ve sonlandırılması” konularında kapsamlı deÄŸerlendirmeler yapıldığını anlatan Demir, “e-YDS, elektronik sınav uygulamasının ilk örneÄŸini teÅŸkil etmesi bakımından önemli” dedi.

Demir, “Genel olarak katılımcılar, görevliler ve adaylar alınan geri dönüşümler ile baÅŸarılı bir sınav uygulamasının gerçekleÅŸtirildiÄŸini, önemli bir sorun yaÅŸanmadığını, sınav sürecinin planlandığı gibi yürütüldüğünü, görevlilerin eÄŸitimlerinin ve internet sitesi üzerinde sunulan deneme sınavının çok faydalı olduÄŸunu dile getirdi. Benzeri uygulamaların aynı ÅŸekilde devam etmesinin önemli olduÄŸunu söylediler” ifadelerini kullandı.

Bu değerlendirmelerin kendileri için çok önem arz ettiğini belirten Demir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Toplantıdaki tüm görüş ve önerileri titizlikle deÄŸerlendirileceÄŸiz. Öncelikle ÖSYM elektronik sınav yürütme sürecinin iyileÅŸtirilmesi için bu görüş ve önerilerden faydalanacağız. Her geçen gün daha kaliteli ve konforlu bir sınav ortamının oluÅŸturulması için gerekli düzenlemeler geciktirilmeden yapılacak.

Toplantının sonunda e-YDS uygulamasının daha sık periyotlarda tekrarlanmasına ve sınav kapasitesinin artırılması için çalışmaların hızlandırılmasına karar verildi. Toplantıda, 2014 sonuna kadar her ay bir sınav uygulamasının gerçekleÅŸtirilmesine ve 2 Ekim’de yapılacak ÖSYM Yönetim Kurulu toplantısında  bu yıl sonuna kadar yapılacak sınav ve baÅŸvuru tarihlerinin belirlenerek kamuoyuna iletilmesine karar verildi.”

ANKARA – Yıldız AktaÅŸ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.