Cumartesi , 22 Haziran 2024
Son Dakika

Yoğun bakımdaki hasta kayboldu!

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi’nde yoğun bakım servisinde yatan bir hasta kayboldı.

Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin Kalp Damar Cerrahi servisinde yatan bir hasta ve yakınları sorumsuz personel yüzünden zor anlar yaşadı.

Bezmialem Hastanesi’nde kalp damar ameliyatı olan bir hasta ameliyat sonrası yoğun bakım ünitesinde kayboldu. Hasta yakınının iddiasına göre, hastane yetkilileri ameliyat sonrası yoğun bakıma alındığı söylenen hastanın nerede olduğuna bir türlü cevap veremedi. Saatlerce aranılan hasta, hastanenin başka bir servisinde bulundu.

SAHİPSİZ BIRAKILDI

Haberler.com‘da yer alan habere göre, kalp damar cerrahi bölümünde ameliyata alınan E.A. isimli bir hasta, yoğun bakımdan çıktıktan sonra hasta yakınına haber verilmediği için sahipsiz kaldı.

Ameliyata alındıktan sonra yoğun bakıma alınan E.A.’nın eşi hastane yetkilileri tarafından “Siz hastanede beklemeyin, biz size odasına çıkarılınca haber veririz. Burada beklemek yasak!” diyerek hastaneden zorla çıkarıldı. Hasta ertesi gün odasına çıkarıldı. Ancak odasına çıkarıldığından E.A’nın eşi haberdar edilmedi.

Sahipsiz kalan hasta E.A. ameliyatın da vermiş olduğu etki ile duygusal travma yaşarken imdadına aynı odada yatan diğer hastanın yakını yetişti ve E.A.’nın eşini arayıp durumu bildirdi. Hemen hastaneye gelen E.A’nın eşi hastane yetkililerine neden haber vermediklerini sorduğunda “Mecbur değiliz” cevabını aldığını ileri sürdü

Bir yanıt yazın