Anasayfa / Doktor haber / Tarsus Devlet Hastanesi’nde Doktor Sıkıntısı

Tarsus Devlet Hastanesi’nde Doktor Sıkıntısı

Tarsus Devlet Hastanesi’nin enfeksiyon hastalıkları bölümünde uzman doktorun bulunmaması hastaları mağdur ediyor.
MERSİN – Tarsus Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları bölümünde İntaniye doktorunun bulunmamasından dolayı, muayene için polikliniğe gelen hastalar ya diğer polikliniğe yönlendiriliyor, yâda muayene olmadan geri çevriliyor.6 günlük bayram tatili sebebi ile hastaneye gidemediğini belirten hastalardan M. Kanat, “Bayramdan önce, baş dönmesi şikâyeti ile gittiğim aile hekimimiz bende Hepatit-B olduğumu ve acilen İntaniye doktoruna gidip, gerekli tedavi ve önlemleri almamı istedi. Bayramdan önce geldiğimde, bana İntaniye doktorunun geçici görevli olduğunu ve bu yüzden bayramdan sonra gelmemi istediler. Bende 6 günlük bayram tatilinden sonra dün sabah erkenden geldim ve muayene için kaydımı yaptırdım. Saat: 11.00’e gelmesine rağmen doktor gelmedi. Durumu görevlilere sorduğumda, görevliler doktorun Mersin’den geçici görev ile geldiğini ve telefon ile doktoru arayıp neden gelmediğini sordular. Doktor ise artık gelmeyeceğini söyledi. Bu nasıl bir iştir anlamadım. Doktor kafasına göre gelmiyor. Bu kadar hasta mağdur oluyor, kimsenin umurunda değil. Hakkımı aramak için görevlilere şikâyete gittiğimde görevliler, ellerinde olan bir durum olmadığını söylediler” dedi.

Tarsus Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi ise şu ilginç açıklamalarda bulundu, “Hastanemize İntaniye doktoru geçici görevle Mersin’den gelmektedir. Sanırım yapılan değişiklikle artık gelmeyecektir. Zaten İntaniye doktoru da hastalarını diğer polikliniklere yönlendirmektedir. Bu yüzden hastalarımız diğer polikliniklere de gidebilirler.”

 (A. Hakim Kurt-İLKHA)
haberfx

İlginizi Çekebilir

Dövmeleri sadece doktorlar silebilecek

Almanya’da yeni yönetmeliğe göre, sildirmek istenen dövmelerin artık sadece doktorlar tarafından yok edilmesi öngörülüyor İŞLEM …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Miles Sanders Authentic Jersey