Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » Tıp Fakültesi Hastanesi Havai FiÅŸek Gösterileri EÅŸliÄŸinde Açıldı

Tıp Fakültesi Hastanesi Havai Fişek Gösterileri Eşliğinde Açıldı

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, gece gerçekleştirilen görkemli bir törenle havai fişekler eşliğinde açıldı.

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, gece gerçekleştirilen görkemli bir törenle Havai fişekler eşliğinde açıldı.

Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin cihazlarının tamamlanması ve gerekli personelin saÄŸlanmasının ardından Adıyamanlıların uzun zamandır beklediÄŸi hastanenin açılışı gerçekleÅŸti. Müftü Mehmet Ali Öztürkçü’nün okuduÄŸu duaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Tıp fakültesi poliklinik hizmeti vermeye baÅŸladı. Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, Ak Parti Grup BaÅŸkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekili Mehmet ErdoÄŸan, Belediye BaÅŸkanı Necip Büyükaslan, Cumhuriyet BaÅŸsavcısı Faruk Büyükkaramuklu, Adıyaman Ãœniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, SaÄŸlık Müdürü Mehmet Emin TaÅŸ, Müftü Mehmet Ali Öztürkçü, EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi BaÅŸhekimi Dr. Mehmet Ä°nan, Ak Parti İl BaÅŸkanı Halil Ä°brahim Fırat, Merkez Ä°lçe BaÅŸkanı Abdurrahman Dimez, kamu kurum ve kuruluÅŸ temsilcileri, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda vatandaÅŸ açılışa katıldı. Saygı duruÅŸu ve Ä°stiklal Marşı’nın okunmasının ardından törenin açılış konuÅŸmasını yapan SaÄŸlık Müdürü Mehmet Emin TaÅŸ, Adıyaman’ın tarihi bir günü yaÅŸadığını ve 2003 yılından beri süren SaÄŸlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Adıyaman’da önemli hizmetlerin verildiÄŸini söyledi. TaÅŸ, poliklinik hizmetlerinin ardından servis, yoÄŸun bakım ve ameliyathane hizmetlerinin de hizmete gireceÄŸini, 3’üncü basamak saÄŸlık hizmetlerinde önemli bir ilerleme kaydedileceÄŸini vurguladı.

Rektör Talha Gönüllü, Türkiye’de eÅŸi benzeri görülmemiÅŸ bir eser ortaya çıkardıklarını aktararak, hastanede emeÄŸi geçen herkese teÅŸekkürlerini iletti. Gönüllü, “Üç yıl içerisinde Adıyaman Ãœniversitesi’nin tıp fakültesi kuruldu. Son bir yıl içerisinde tıbbi cihazlar için 22 milyon TL para harcandı. Allah’a çok şükür personel sıkıntımız yok. Bizim için mutlu bir gün olduÄŸu gibi Adıyaman için de güzel olacak. Ä°nÅŸallah çevre illere hasta gönderen deÄŸil, hasta kabul eden bir hastane olacağız” dedi.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, üniversitenin kuruluşuna büyük katkılarının olduğuna inandığını belirterek, özellikle AK Parti iktidarı döneminde başta sağlık olmak üzere hayal edilemeyenlerin yapıldığına dikkat çekti. Büyükaslan, üniversitenin hayal olduğu Adıyaman’da bugün üniversitenin tıp fakültesi hastanesinin açılışının gerçekleştirildiğini söyleyerek, tıp fakültesi hastanesinin marka olacağına inandığını ifade etti.

Milletvekili Mehmet ErdoÄŸan, geliÅŸen Türkiye’den Adıyaman’ın da nasibini aldığını dile getirerek, “Adıyaman’ın il oluÅŸu kadar önemsediÄŸimiz üniversitemizin, bugün 14 bin öğrencisi var. Bu tesisler Adıyaman baÅŸta olmak üzere çevre illere ÅŸifa dağıtacak. Malatya, Adana, Gaziantep’e gidip saÄŸlık arayan bir Adıyaman olmayacağız” diye konuÅŸtu.

AK Parti Grup BaÅŸkanvekili Ahmet Aydın da, hükümetin saÄŸlık, eÄŸitim, ulaÅŸtırma ve insan hakları konularından yaptığı icraatlardan bahsederek, 10 yıllık iktidarları döneminde asırlık hizmet yaptıklarını vurguladı. Aydın, “Hayal edilemeyeni yapan bir iktidar mevcut. Ä°nÅŸallah bu tesis, kentimiz insanının baÅŸka illere sevkini bitirecek. Bu eserde emeÄŸi geçen herkesi kutluyorum. Bu tesisin Adıyaman’ın marka kent olması noktasında önemli olduÄŸunu düşünüyor ve en iyi ÅŸekilde hizmet vereceÄŸine gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Son olarak konuşan Vali Ramazan Sodan ise, Adıyaman’ın sağlık yatırımlarından en fazla alan illerin arasında olduğunu kaydederek, tıp fakültesi hastanesinin bugünlere geliş sürecinden bahsetti. Vali Sodan, Adıyaman’da huzur ve birlikteliğin güzel hizmetleri beraberinde getirdiğini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesilerek kokteyle geçildi.
Ä°HA

Star

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.