Salı , 23 Temmuz 2024
Son Dakika

HOCA ile ASİSTAN ARASINDA GERGİNLİK – Detayları


Şubat 2011’den beri araştırma görevlisi olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda çalışan Dr.Ömer EKİCİ iddialara göre 04 Temmuz 2012 sabahı Göz Hastalıkları Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Ümit KAMIŞ Â tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradığı ifade edildi.

Doktorlarhaber.com

EKİCİ BU ŞEKİLDE TEPKİ OLMAMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ

Ekici olayı şöyle anlattı;

4 Temmuz sabahı göz kliniğinde servis doktoru olarak çalışmaktayken, Prof.Dr. Ümit Kamış’ın beni katarakt birimi polikliniğine çağırdığı telefonla bildirildi. Hemen polikliniğe gittim. 1 hafta önce bilateral disizyon operasyonu yapılan ve o sabah kontrole gelen hastaya taburcu olurken steroid damlasını eline vermediğim iddia edilerek (ki tarafımca taburcu olan hasta ve hasta yakınlarına kullanacağı damlalar tek tek anlatılıp, resmi olarak reçete edilmektedir) Prof.Dr. Ümit Kamış tarafından yaklaşık 15 kişilik bir topluluk karşısında sözlü hakaret, ardından da tokat ve yumruk darbelerine maruz kaldım. Olay sonrası ilgili adli makamlara şikayet dilekçemi vermiş bulunmaktayım.

 

FİZİKSEL DARP YOKTUR

Prof. Dr. Ümit KAMIŞ ise olayı şu şekilde özetledi;

İlgili kisinin beyaninda oldugu gibi fiziksel darp hadisesi olmayıp sözlu tartışma yaşanmıştır.

Bu tartışmada  iki gozu 1 hafta once ameliyat olan 3 aylik bir bebeğin ilaçlarini Dr. Ömer Ekinci tarafından yanlış ve kullanım talimatlarını yazılı olarak vermemesi sonucu belkide bebek ile ilgili kalıcı hasarlar oluşmasına neden olma ihtimalleri neticesinde verilen sözlü bir tepki olduğunu ifade etti.

Durumun ciddiyeti neticesinde o anda bir hekim ve insan olarak verdigim sozlu tepkiden ibarettir dedi.

 

YANLIŞ HABERLERE İTİBAR ETMEYİN DEDİ

Dayak hadisesinin asla yaşanmadığını da ifade eden KAMIŞ ,  Olay tarafimcada ihmal gerekcesiyle ilgili mercilere şikayet edilmiştir dedi. Kamuoyunun ise  yanlış  gerçekle ilgisi olmayan bu haberlere itibar etmemelerini istedi.

 

Bir yanıt yazın