Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Doktora darp olayı, adliyede

Doktora darp olayı, adliyede

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana gelen Dr. Rodi Sarı Polat’ın darp edilmesiyle ilgili açılan davanın ilk duruşması yapıldı.

DİYARBAKIR- Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hasta yakınlarının saldırısına uğrayan Dr. Rodi Sarı Polat’ın ilk duruşması dün yapıldı.

6. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, KESK’e bağlı Eğitim-Sen Şube Başkanı Kasım Birtek, SES Şube Başkanı Hülya Alökmen Uyanık, Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Baykal Ertürk, Türkiye Tabipler Odası Merkez Konseyi üyesi Dr. İsmail Buğca, Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ve çok sayıda hekim katılarak, Polat’a destek verdi. Polat’ın katılmadığı duruşmaya, aynı zamanda eşi olan avukatı Cegerğun Polat ile kendisi de doktordan şikayetçi olan darp olayının sanığı, Mehmet Denizer katıldı. İlk duruşmada, taraflar biri birlerinden şikayetçi oldukları için, tarafların ifadeleri alındı. Dr. Sarıpolat’ın ifadesinin alınması için duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

GeçtiÄŸimiz yıl Aralık ayında kusma ve baÅŸ dönmesi ÅŸikayeti görülen A.D. isimli kadını, yakınları Diyarbakır EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’ne götürdü. Ä°ddiaya göre, kadının yakınları Nöroloji Uzmanı Dr. Rodi Sarıpolat’ı hastayı yoÄŸun bakıma almadığı için darp etti. Dr. Sarıpolat, olayın ardından durumu polise bildirerek, hasta yakınlarından ÅŸikayetçi olurken, hasta yakınları da doktordan ÅŸikayetçi oldu.

etha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.