Pazar , 16 Haziran 2024
Son Dakika

Cü Tıp Fakültesi’nde Mezuniyet Coşkusu

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi’nin 2011-2012 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 104 öğrenci diplomasını alarak doktorluğa ilk adımı attı.Prof.Dr.Köylüoğlu, “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır.”

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Tıp Fakültesi’nin 2011-2012 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 104 öğrenci diplomasını alarak doktorluğa ilk adımı attı.
Prof. Dr. Köylüoğlu, “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Tıp eğitimi dünyanın en zor ve zahmetli eğitimidir. Size son nasihatim bundan sonraki yaşantınızda mutluluğu parada, şöhrette aramayın. Mutluluğu hayatını kurtaracağınız bir hastanın tedavisinde, sancılarını dindirdiğiniz bir hastanın gözlerinde, sağlığına kavuşturduğunuz bir hastanın saatler süren ameliyatında akıttığınız terde arayın” dedi.

Rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, ise Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas’ta bundan 800 yıl önc ede tıp eğitimi yapıldığını belirterek, “Hastanemize gelen hastaların acılarını dindirdiğimiz zaman o hastaların minnet duygularını ben hep içimde hissediyorum. Bundan sonra gerçekten çok önemli bir mesleği icra edeceksiniz. Sizlere bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum.”dedi. Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Tıp Fakültesi dönem birincisi Büşra Uruk’a diploması Belediye Başkan vekili Orhan Demirok tarafından verilirken, ikinci Gözde Gürsoy’a Rektör Prof. Dr. İlyas Dökmetaş, üçüncü olan Kürşat Küçüker’e diploması Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan Köylüoğlu tarafından verildi. Tören öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.

DİPLOMAYI ALDI OTOMOBİLİ KAPTI
Tıp Fakültesi’nden mezun olarak doktorluğa ilk adımı atan Begüm Şenel ise “Öncelikle çok mutluyum. Hem mezun oldum bir de üstüne böyle güzel bir hediye aldım. İlk olarak gidip otomobili görüp, gezmeye çıkacağım. Böyle bir hediye beklemiyordum. Çok mutluyum” dedi.

Bir yanıt yazın