Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Cü Tıp Fakültesi’nde Mezuniyet CoÅŸkusu

Cü Tıp Fakültesi’nde Mezuniyet CoÅŸkusu

Sivas Cumhuriyet Ãœniversitesi (CÃœ) Tıp Fakültesi’nin 2011-2012 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 104 öğrenci diplomasını alarak doktorluÄŸa ilk adımı attı.Prof.Dr.KöylüoÄŸlu, “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır.”

Sivas Cumhuriyet Ãœniversitesi (CÃœ) Tıp Fakültesi’nin 2011-2012 Akademik Yılı mezuniyet töreninde 104 öğrenci diplomasını alarak doktorluÄŸa ilk adımı attı.
Prof. Dr. KöylüoÄŸlu, “Kendinizle ne kadar gurur duysanız azdır. Tıp eÄŸitimi dünyanın en zor ve zahmetli eÄŸitimidir. Size son nasihatim bundan sonraki yaÅŸantınızda mutluluÄŸu parada, şöhrette aramayın. MutluluÄŸu hayatını kurtaracağınız bir hastanın tedavisinde, sancılarını dindirdiÄŸiniz bir hastanın gözlerinde, saÄŸlığına kavuÅŸturduÄŸunuz bir hastanın saatler süren ameliyatında akıttığınız terde arayın” dedi.

Rektör Prof. Dr. İlyas DökmetaÅŸ, ise Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Sivas’ta bundan 800 yıl önc ede tıp eÄŸitimi yapıldığını belirterek, “Hastanemize gelen hastaların acılarını dindirdiÄŸimiz zaman o hastaların minnet duygularını ben hep içimde hissediyorum. Bundan sonra gerçekten çok önemli bir mesleÄŸi icra edeceksiniz. Sizlere bundan sonraki yaÅŸantınızda baÅŸarılar diliyorum.”dedi. Yapılan konuÅŸmaların ardından mezun olan öğrencilere diplomaları verildi. Tıp Fakültesi dönem birincisi Büşra Uruk’a diploması Belediye BaÅŸkan vekili Orhan Demirok tarafından verilirken, ikinci Gözde Gürsoy’a Rektör Prof. Dr. İlyas DökmetaÅŸ, üçüncü olan KürÅŸat Küçüker’e diploması Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan KöylüoÄŸlu tarafından verildi. Tören öğrencilerin kep atmasıyla son buldu.

DÄ°PLOMAYI ALDI OTOMOBÄ°LÄ° KAPTI
Tıp Fakültesi’nden mezun olarak doktorluÄŸa ilk adımı atan Begüm Åženel ise “Öncelikle çok mutluyum. Hem mezun oldum bir de üstüne böyle güzel bir hediye aldım. Ä°lk olarak gidip otomobili görüp, gezmeye çıkacağım. Böyle bir hediye beklemiyordum. Çok mutluyum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.