Pazar , 24 Ocak 2021
Son Dakika
Anasayfa » Doktor haber » Almanya’da doktor hatalarının arttığı bildirildi

Almanya’da doktor hatalarının arttığı bildirildi

Federal Doktorlar Odası (Bundesaerztekammer) tarafından yapılan  açıklamada, geçen yıl 2287 hastaya yanlış tedavi uygulandığının ve 99’unun  hayatını kaybettiÄŸinin tespit edildiÄŸi belirtildi.

Odaya 2011 yılında 11.107 şikayetin iletildiği, bunun da 2010 yılına göre  yüzde 0,8 oranında artış olduğu ifade edilen açıklamada, yanlış tedavi gören ve  bunun sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısının çok daha fazla olduğunun tahmin  edildiği kaydedildi.
“SaÄŸlık GiriÅŸimi” adlı derneÄŸin baÅŸkanı Wolfram Arnim ise her yıl  yaklaşık 40 bin kiÅŸiye yanlış tedavi uygulandığını ve 17 bin kiÅŸinin bu hatalı  tedaviler sonucunda hayatını kaybettiÄŸini savundu.
Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Doktorlar Odası BaÅŸkanı Andreas Crusius ,  konuya iliÅŸkin olarak “B.Z” gazetesine yaptığı açıklamada, yanlış tedavilerin,  doktorların iÅŸlerinin çok yoÄŸun olmasından kaynaklandığını belirterek, bu nedenle  itinalı ÅŸekilde tedavi yapılamadığını söyledi.
Doktorların tedavi sırasında çok dikkatli olması gerektiğini ifade eden  Crusius, ancak tüm şartların uygun olması durumunda bile her zaman kusursuz  tedavi yapılabileceğinin düşünülmemesi gerektiğini kaydetti.

AA

Samanyolu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir