Pazartesi , 15 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Siyah kuÅŸak doktorlar geliyor!

Siyah kuÅŸak doktorlar geliyor!

Doktora ÅŸiddete ilginç önlem…

Son günlerde sık sık gündeme gelen ve gittikçe artan sağlık çalışanlarına şiddete karşı bir tıp fakültesi ilginç bir önlem aldı. Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi ile Muay Thai Federasyonu arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokole göre, sağlık çalışanlarına yakın savunma sporu eğitimi verilecek.

CBÃœ Rektörlüğü’nde düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Yüksel, Muay Thai Ege Bölge BaÅŸkanı Åžakir BayramoÄŸlu katıldı.
Törende konuÅŸan Prof. Dr. Hasan Yüksel, protokole göre sporcuların, hastanenin Psikometrik ve Psikomotor Ölçme ve DeÄŸerlendirme Merkezi’nde fiziksel ve mantıksal zekalarının ölçüleceÄŸini, federasyonun ise saÄŸlık çalışanlarına yakın savunma sporu eÄŸitimi vereceÄŸini belirtti.
Son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik şiddete değinen Prof. Dr. Yüksel, “Sonuçta hekimler kendilerini savunmak istiyor. Onun için savunma sporuna bütün hekimlerimizin ihtiyacı var” dedi.
Prof. Dr. Yüksel, eÄŸitimle ilgili saÄŸlık çalışanlarına duyuru yaptıklarını, ücretsiz olacak etkinliÄŸin önümüzdeki günlerde baÅŸlayacağını ifade etti. Muay Thai Ege Bölge BaÅŸkanı Åžakir BayramoÄŸlu ise rektörlüğün uygun gördüğü bir yerde saÄŸlık çalışanlarına savunma sporunu vereceklerini kaydederek, “Böylece hem doktorlar kendilerini savunur, hem de spor yapmış olur” diye konuÅŸtu. BayramoÄŸlu’nun yakın savunma sporuyla ilgili yaptığı kısa gösterinin ardından protokol taraflarca imzalandı.
AA

Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.