Cumartesi , 22 Haziran 2024
Son Dakika

Cengiz’in yüzü şimdi güldü!

Türkiye’de 2. yüz nakli yapılan hasta olan Cengiz Gül, operasyondan 74 gün sonra taburcu oldu.

Hacettepe Üniversitesi’nde Türkiye’nin 2. yüz nakli operasyonunun gerçekleştirildiği Cengiz Gül, nakilden 74 gün sonra taburcu oldu. “Yeni yüzüm umduğumdan daha iyi oldu. Çok mutluyum” diyen Gül, haber spikeri olmak istediğini söyledi. İlk olarak dinleneceğini söyleyen Cengiz Gül, kendisine yüz bağışı yapan aileye çok teşekkür etti ve başsağlığı dileğinde bulundu. Gül, “Hacettepe Üniversitesi’ne, doktorum Serdar Hoca’ya, ameliyatta yer alan bütün doktorlara, hemşirelere çok teşekkür ediyorum. Üzerimde çok hakları var. Benim için çok uğraştılar. Her şey için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

‘SURVIVOR’A KATILSIN’
Radyo-televizyon bölümü mezunu olan Gül, haber spikeri olup ekranlarda gözükmeyi çok istediğini söyledi. Hastane arkadaşları ise, Cengiz Gül’ün “yüzme bilmeyen bir Karadenizli olduğunu” belirterek birlikte oldukları süre içinde Gül’ün Survivor programına katılmak istediğini de açıkladı.

KÜÇÜK AMELİYATLAR 
Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başı Doç. Dr. Serdar Nasır, “74 gün boyunca, ameliyat sonrası çok büyük bir sorun yaşamadık. İlk zamanlarda bir yutma zorluğu, konuşma zorluğu ve sesinin çıkmama sorunu oldu. Şu anda tamamen normale döndü. Bugün taburcu ediyoruz. 15 gün sonra tekrar göreceğiz. Takip eden dönemde biraz daha yüzüne şekil vermek için küçük ameliyatlar daha yapacağız. Bu ameliyatlardan biri boynunu germek için olacak” dedi. Ailesiyle beraber hastaneden ayrılan Gül’ü doktoru Serdar Nasır, hastane personeli ve arkadaşları uğurladı.

İHA

Bir yanıt yazın