Perşembe , 20 Haziran 2024
Son Dakika

Ş.Urfa’dan Edirne’ye sağlıkçılar isyanda

Bugün sadece aciller çalışacak… Dr. Ersin Arslan’ın, hastanede bir hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, tüm yurtta büyük infial uyandırdı

Yusuf Kılıç / AHT


GAZİANTEP’te hasta yakını 17 yaşındaki Murat G. tarafından, dedesinin ölümünden sorumlu tutularak öldürülen 30 yaşındaki Göğüs Cerahisi Uzmanı Op. Dr. Ersin Arslan, gözyaşları arasında toprağa verildi. Görev şehidi doktorun cenazesi, 4 bin kişinin katılımıyla kaldırıldı.
KAN AKMASINI BEKLEDİ

Dr. Ersin Arslan’ın katil zanlısı Murat G., nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının doktoru bıçakladıktan sonra bir süre başında kanın boşalmasını beklediği ve elindeki bıçakla, yardıma koşanları tehdit ettiği öğrenildi. Zanlı Murat G.’nin, doğduktan 40 gün sonra anne ve babasının boşandığı, üvey annesinin kendisini kabul etmemesinden dolayı dedesi Mehmet G. tarafından büyütüldüğü öğrenildi.
AKDAĞ’DAN X-RAY SÖZÜ

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık ailesi olarak büyük üzüntü içinde olduklarını kaydederek gerekirse tüm hastanelere x-ray cihazları koyacaklarını bildirdi. Akdağ, “Herkes bilsin ki, Gaziantep’teki olayın takipçisi olacağım” dedi.
Bugün sadece aciller çalışacak

Dr. Arslan’ın görev sırasında öldürülmesi, tüm yurtta hem vatandaşların, hem sağlık çalışanlarının büyük tepkisine yol açtı. Mardin’den Kırklareli’ye, Şanlıurfa’dan Manisa’ya, Kilis’ten Samsun’a yurdun dört bir yanındaki sağlık çalışanları, protesto gösterisinde bulundu. Türk Tabipleri Birliği de olayı protesto etmek için bugün acil sağlık hizmetleri dışında hiçbir hizmet vermeyeceklerini açıkladı

Bir yanıt yazın