Salı , 21 Mayıs 2024

Kayıp doçent ölü bulundu !

Elazığ’da bir haftadır kayıp olan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli kadın doğum uzmanı Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in dün gece cesedi bulundu. Gürateş’in elleri ve ayaklarının bağlı, boynunda ip bulunduğu ve kasığından tabanca ile vurulduğu belirlendi.

Çalıştığı hastaneden 16 Ocak’tan itibaren 26 Ağustos 2012 tarihine kadar ücretsiz izne ayrılan Doç. Dr.Bilgin Gürateş’ten (47) 28 Mart gününden itibaren haber alınamadı.
Doç. Dr. Gürateş’in bulunması için polis, özel bir ekip kurarak çalışma başlattı.

Bekar olan ve yalnız yaşayan Doç. Dr. Bilgin Güretaş’ın evi, hastanedeki odası ve muayenehanesinde polis ekipleri tarafından arama yapıldı, evinin çevresindeki bir işyerine ait güvenlik kamerası incelemeye alındı.
İncelemede, Doç. Dr. Gürateş’ın özel otomobilinin, 28 Mart’ta saat 10.30’da beyaz montlu bir kişi tarafından evinin önüne getirilip bırakıldığı görüldü, polis çalışmasını bu yöne kaydırdı.
Polis, dün gece Gümüşkavak Mahallesi’ndeki bir arazide Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in cesedini buldu.
Doç. Dr. Gürateş’in cesedi, hastane morguna kaldırıldı.
Elleri ve ayakları bağlı ve boynunda ip bulunan Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in, kasığından bir kurşunla vurulduğunun tespit edildiği belirtildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Gürateş’in cenazesi defnedildi
Bu arada, Doç. Dr. Bilgin Gürateş’in cenazesi İzzetpaşa Camisi’nde kılınan namazın ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
Öte yandan, namaza katılmak için gelen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl ve yanındakilere Doç. Dr. Gürateş’in eniştesi Dr. Aytaç Polat tepki gösterdi.
Dr. Polat, Rektör Böngöl’e, “Allah razı olsun ama sizi istemiyoruz. Lütfen gidin” dedi. Rektör Bingöl ve yanındakilerr bu tepki üzerine namaza katılmadan, camiden ayrıldı.

CNN

Bir yanıt yazın