Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Sağlık HABER » BDP’den Doktor ÅŸiddeti ile ilgili açıklama

BDP’den Doktor ÅŸiddeti ile ilgili açıklama

GeçtiÄŸimiz gün Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nde BDP’li Milletvekili Özdal Üçer’in hastanedeki bir doktoru darp etmiÅŸti. Bu olay üzerine vekilin partisinden de bir açıklama geldi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Kimden ve nereden gelirse gelsin, görevi başındaki saÄŸlık çalışanlarına, hekimlere ve kamu emekçilerine yönelen ÅŸiddet olayları asla onaylanamaz, asla hoÅŸ görülemez.” ifadelerini kullandı.
BDP Genel Merkezi, BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in doktoru darp etmesiyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Özdal Üçer ve ailesine geçmiÅŸ olsun dileÄŸinde bulunulan açıklamada şöyle denildi:
“Kamuoyuna da yansıdığı üzere dün Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nde ne yazık ki tasvip edilmeyecek üzücü bir olay yaÅŸanmıştır. Kimden ve nereden gelirse gelsin, görevi başındaki saÄŸlık çalışanlarına, hekimlere ve kamu emekçilerine yönelen ÅŸiddet olayları asla onaylanamaz, asla hoÅŸ görülemez. Van’da meydana gelen bu üzücü olayla ilgili olarak partimiz gerekli inceleme ve araÅŸtırmayı baÅŸlatmıştır. Sonuçları kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Ayrıca söz konusu doktorun ve diÄŸer görevlilerin sayın milletvekilimizin trafik kazası geçiren eÅŸine ve kızına yönelik ayrımcı uygulamalarda bulunduÄŸuna dair iddialar da titizlikle araÅŸtırılacak ve ilgililer hakkında gerekli hukuki iÅŸlemler yapılacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.