Pazar , 16 Haziran 2024
Son Dakika

Deniz Baykal yüzünü bağışladı

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ve çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’ı ziyareti sonrasında yüzü de dahil tüm organlarını bağışladı.

ANTALYA – Deniz Baykal, partisinin Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Yıldıray Sapan, Arif Bulut, Konyaaltı Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek’le birlikte Türkiye’de ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar, ikinci çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır ve ameliyatları gerçekleştiren ekibin başkanı AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ömer Özkan’ı ziyaret etti.
SENİN BAŞARIN HERKESİ YÜREKLENDİRDİ Uğur Acar, CHP eski lideri Baykal’la tanışmak için toplantının gerçekleştirildiği odaya geldi. Baykal, kendisiyle tanıştırılan Uğur Acar’ı “Merhaba Uğur, hoş geldin. Sakallar çıkmış” diyerek karşıladı.
‘COOL BİR DURUŞU VAR’ CHP eski lideri, Uğur Acar hakkındaki ilk izlenimlerini “Biraz karizma bir duruşu var. Öyle yüz vermeyen, cool mu diyor gençler ona. Cool takılıyor. Basında görüntülerinden izlediğimden çok daha iyi gördüm. Böyle bir nakil yaşadığını düşünmek zorunda değiliz. Pekala nakil yaşamamış, ama soğukkanlı davranan, her şeye fazla yüz vermeyen karizmatik şahsiyet duruşu içinde” sözleriyle anlattı.
Uğur Acar’ın ameliyatının bu alandaki nakillerin en başarılılarından biri olacağını kaydeden Baykal, “Bu şevki kırmak yanlış olur. Hayal kırıklığına dönüştürmemek lazım. Bu bakımdan hepimize sorumluluk düşüyor” dedi. Baykal, Uğur Acar’ı tanımak için “Günlük yaşamın nasıl, ne yapıyorsun? Evde mi kalıyorsun, çıkıyor musun, dolaşıyor musun? Tanınıyorsun tabi” diyerek sorularına devam etti. Uğur Acar ise çıkıp dolaştığını, bir sıkıntı yaşamadığını belirterek, “Öbür hayatımda nasılsam yeni hayatımda da öyleyim. Sadece yüzüm değişti” dedi. Deniz Baykal, Uğur Acar’a top sakalın da çok yakıştığını belirterek, elini sıktı ve vedalaştı.
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, AÜ Hastanesi’nde yatmakta olan ve gelecek hafta taburcu olması beklenen çift kol nakli yapılan Atilla Kavdır’ı da ziyaret etti. Serviste gerçekleşen bu ziyarete enfeksiyon riski nedeniyle basın mensupları alınmadı.
BAYKAL YÜZÜ DAHİL TÜM ORGANLARINI BAĞIŞLADI AÜ Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Merkezi’nde gazetecilerin alınmadığı ortamda organ bağışı kartını yenileyen CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, “Ben ilk bağışladığım zaman yüz falan söz konusu değildi. O zaman biz ona göre bağışlamıştık. Bu defa ’tamamı’ denmiş. Yüzü de yine yazmamışlar, herhalde bundan sonra yazarlar. Yüzü de yazsınlar. Tamamını imzaladım ben yani ne varsa işe yarar hepsini alabilirler diye. Böyle yapmak lazım gerçekten böyle yapmak lazım” diye konuştu.
AÜ Hastanesi’nde yaptığı ziyaretlerin ardından herkesin üzerine düşen görevi bir kez daha hatırladığını kaydeden CHP eski Genel Başkanı Baykal, “Bazıları nikah tazeliyor ya onun gibi ben de organ bağış naklini tazeleyeyim dedim. Çünkü bunu hatırlatmamız lazım birbirimize” dedi. AÜ’nün başarılı ameliyatlarını ardından organ bağışı hızının olağanüstü yükseldiğini öğrendiğini belirten Deniz Baykal, “Yarın kimin neye ihtiyacı olacağı belli olmaz” diyerek herkesi organ bağışına davet etti. (dha)

Radikal

Bir yanıt yazın