Cumartesi , 13 Nisan 2024

Dünyanın en çok ameliyat olan kadını

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, 6 yaşından beri irili ufaklı yaklaşık 200 ameliyat geçiren bir bayan Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye aday.

Tuba Cankurt Sagat, 1986 yılında okuldan evine giderken, Mustafa Cinli’nin kullandığı at arabasının altında kaldı. At arabasındaki bir kancanın ağzına takılması sonucu yüzü parçalanan Sagat, hemen Kadirli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahaelden sonra Adana Numune Hastanesi’ne sevk edilen küçük çocuk, o günden bugüne kadar irili ufaklı yaklaşık 200 adet plastik cerrahi ameliyatı geçirdi.

Şu an 32 yaşında olan evli ve 2 çocuk annesi iş kadını olan Sagat, başından geçen talihsiz kazadan sonra rekor sayılabilecek ameliyatlar geçirdiğini söyledi. Tuba Cankurt Sagat, “At arabasının altında kaldığımda o sırada ağzıma demir bir kanca takılmış, sürüklenmişim. Kanca, üst çenemi kırıp ve yüzümü parçalamış. 6 yaşımdan beri bir çok ameliyat geçirdim. Bazı ameliyatlarıma Ankara’da Japonyadan gelen doktorlarla Türk doktorlar girdi. Kazadan dolayı 200’e yakın ameliyat geçirdim. Dünyada benim kadar ameliyat olan bir kişi var mıdır bilmiyorum.” diye konuştu.

2009 yılında Guinness Rekorlar Kitabında Cindy Jackson 53 yaşında 47 adet estetik ameliyatı geçirerek dünya üzerinde en fazla estetik ameliyatı olan kişi ünvanına sahip. 3 kez yüz gerdirme, 2 burun ameliyatı, 2 göz gerdirme, liposuction, diz, bel, karın, dudak, çene, dirsek, yanak ve daha birçok ameliyat geçiren Jackson, 1988 yılından bugüne kadar toplam 47 operasyon geçirmiş.

CİHAN

Kaynak: samanyoluhaber

Bir yanıt yazın