Pazar , 19 Mayıs 2024

Akdağ: 4 yıllık bir sözleşme yapıldı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, SGK ile TEB arasında ilaç alım sözleşmesi imzalanmasına ilişkin, ”4 yıllık bir sözleşme yapıldı dedi.

Akdağ: İnşallah vatandaşlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok güzel biçimde ilaçlarını sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Akdağ, UNICEF ile ortaklaşa gerçekleştirilecek ”Çocuklara Yönelik İnsani Yardım Girişimi 2012 Raporu”nun paylaşılacağı basın toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Akdağ, toplantının soru cevap bölümünde, SGK ile TEB arasında ilaç alım sözleşmesi imzalandığının hatırlatılarak, değerlendirilmesinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

”İlaç sektörü, eczane sektörüyle ilgili tartışmalar, bütün bu süreç içinde ola geldi. Ama hep çözümü gerçekleştirdik. İyi bir diyalog ve karşılıklı çalışmayla bu sefer de ben böyle olacağından emindim. Güzel neticelendi, iyi bir anlaşmayla sonuçlandı. 4 yıllık da bir sözleşme yapıldı. İnşallah vatandaşlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çok güzel biçimde ilaçlarını sunmaya devam edeceğiz. Bu arada bu anlaşmanın sağlanmasında elbette ekonomi yönetimi alanındaki çalışmaların önemli katkısı var. Özellikle ben Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız sayın Faruk Çelik’e teşekkür ediyorum. Olumlu bir müzakereyi başarılı biçimde yürüttü ve eczacılarımızla anlaşma temin etti. Her iki tarafa yani eczacılara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ama ondan da önemlisi halkımıza hayırlı olsun.”

AA

Bir yanıt yazın