Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Genel » SaÄŸlık Müdürlüğü’nden Uyarı

SaÄŸlık Müdürlüğü’nden Uyarı

Afyonkarahisar SaÄŸlık Müdürü Necip Yemenici, sigarayı bıraktırmak için SaÄŸlık Müdürlüğü’nün seyyar olarak sigarayı bırakma eÄŸitimi vermediÄŸini, bununla birlikte sigarayı bıraktırmak için ilaç ya daürünsatışı yapmadığını bildirdi.

Ä°l SaÄŸlık Müdürlüğü’ne gelen ÅŸikayetlerin ardından yazılı bir açıklama yapan Ä°l SaÄŸlık Müdürü Necip Yemenici, son zamanlarda piyasada bazı kiÅŸi ya da kiÅŸilerin, özel iÅŸyeri ve kurumları ziyaret ederek SaÄŸlık Müdürlüğü adına sigarayı bırakma eÄŸitimleri verdiklerini ve ardından sigarayı bırakmaya yardımcı olacağını iddia ederek, birtakım ilaçları pazarladıklarına dair pek çok telefon aldıklarını kaydetti. SaÄŸlık Müdürlüğü’ne baÄŸlı kurumlar tarafından seyyar olarak sigarayı bırakma eÄŸitimlerinin düzenlenmediÄŸini aktaran Yemenici, sigarayı bırakmaya yönelik müdürlüğün hiçbir ilaç veyaürünsatışını da yapmadığını bildirdi.

Söz konusu ilaçların uzman bir hekim tarafından tavsiye edilmesi gerektiÄŸini hatırlatan Yemenici açıklamasında, “Ä°limizde sigarayı bırakma poliklinikleri de Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Göğüs Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Halkımızın telefonla veya ÅŸahsen yapılan bu tür taleplere itibar etmemeleri hatta gerekli durumlarda emniyet çalışanlarına müracaat etmeleri rica olunur” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Kaynak : haber3.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.