Salı , 16 Nisan 2024

Sağlık Müdürlüğü’nden Uyarı

Afyonkarahisar Sağlık Müdürü Necip Yemenici, sigarayı bıraktırmak için Sağlık Müdürlüğü’nün seyyar olarak sigarayı bırakma eğitimi vermediğini, bununla birlikte sigarayı bıraktırmak için ilaç ya daürünsatışı yapmadığını bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğü’ne gelen şikayetlerin ardından yazılı bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Necip Yemenici, son zamanlarda piyasada bazı kişi ya da kişilerin, özel işyeri ve kurumları ziyaret ederek Sağlık Müdürlüğü adına sigarayı bırakma eğitimleri verdiklerini ve ardından sigarayı bırakmaya yardımcı olacağını iddia ederek, birtakım ilaçları pazarladıklarına dair pek çok telefon aldıklarını kaydetti. Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı kurumlar tarafından seyyar olarak sigarayı bırakma eğitimlerinin düzenlenmediğini aktaran Yemenici, sigarayı bırakmaya yönelik müdürlüğün hiçbir ilaç veyaürünsatışını da yapmadığını bildirdi.

Söz konusu ilaçların uzman bir hekim tarafından tavsiye edilmesi gerektiğini hatırlatan Yemenici açıklamasında, “İlimizde sigarayı bırakma poliklinikleri de Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Göğüs Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Halkımızın telefonla veya şahsen yapılan bu tür taleplere itibar etmemeleri hatta gerekli durumlarda emniyet çalışanlarına müracaat etmeleri rica olunur” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Kaynak : haber3.com

Bir yanıt yazın