Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Cilt kuruluğuna karşı alınacak 8 önlem

 Cilt kuruluğu hemen hemen her mevsim başınıza gelen bir problemidir. İşte cilt kuruluğuna karşı alınacak 8 önlem;

Özelliklede kış aylarında bu sorunla sık sık karşılaşılır. Bunu önlemek için ise uygulayacağınız basit yöntemleri kullanabilirsiniz. İşte cilt kuruluğuna karşı alınacak 8 önlem;

Cilt kuruluğu pek çok kadında, hemen hemen her yaş grubunda görülebilir. Bunun için çoğu kez doktora başvurmaya gerek kalmaz. Cilt kuruluğu için önereceğimiz birkaç pratik çözüm ile sizde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

1. Soğuk hava cilt kuruluğuna neden olan en büyük etkendir. Soğuk havalarda, soğuktan etkilenen en önemli bölgeniz ellerinizdir. Bu yüzden böyle havalarda ellerinizi soğuktan korumanız gerekir. Bunun içinde yapmanız gereken en basit önlem eldiven kullanmaktır.
2. Özellikle kış aylarında banyo yaparken, suyun altında fazla kalmak cildinizi gerer ve kurumaya neden olur. Duş sürenizi ve duş sıklığınızı azaltmaya çalışın.
3. Yine duş sırasında ve günlük olarak el ve yüzünüzü yıkarken nem oranı yüksek yani yağlı olan sabunları tercih edin.
4. Çalışma ortamlarınızı ve evinizi nemlendirin. Çünkü kuru hava cilt kuruluğuna neden olan diğer bir faktördür.
5. Dar giysiler giyinmekten kaçının. Dar giysiler cildinizin nemini emerek kurumasına neden olur.
6. Bazı kimyasallarda cildinizin kurumasına yol açmaktadır. Bu yüzden günlük hayatta, temizlik için kullandığınız, kimyasal içerikli temizleyicilerden cildinizi koruyun. Gerekirse temizlik eldiveni kullanınız.
7. Beslenmenize dikkat edin. Bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyin. Su vücudun, dolayısıyla da cildin en önemli nem kaynağıdır.
8. Ve en önemlisi cildinize uygun günlük nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin. Cildinizin içten olduğu kadar dıştan da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

Kadınlaralemi.com

Bir yorum

  1. 301 Moved Permanently I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty. You’re incredible! Thanks! your article about 301 Moved PermanentlyBest Regards Nick

Bir yanıt yazın