Perşembe , 18 Temmuz 2024
Son Dakika

Tekirdağ’da doktora hakaret ve tehdit

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne randevu almadan muayene olmaya giden bir kişi, içeride hasta olduğunu söyleyerek beklemesini isteyen doktora hakaret edip, tehditler savurdu. Saldırgandan şikayetçi olan doktor, “Dışarı çıktıktan sonra koşarak tekrar içeriye girmeye, vurmaya çalıştı. Kendimi polikliniğe kilitledim” dedi.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne giden S.I., randevusu olmadığı halde poliklinik katındaki genel cerrahi bölümünde muayene olmak istedi.

Genel cerrahi asistanı doktor Berkay Yücel, S.I.’ya hastası olduğunu, kendisine daha sonra yardımcı olacağını söyledi. Ancak S.I., doktor Yücel’e hakaret edip, tehditler savurdu. Bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenen olaya güvenlik görevlileri müdahale ederek, S.I.’yı dışarı çıkardı.

”’KAN ALIP, YATIŞIMI YAPACAKSIN’ DEDİ”

Doktor Berkay Yücel, sağlık çalışanlarının bu tür olaylarla karşılaşmasının üzücü olduğunu söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Randevusuz hastalara yardımcı olmak için hastaları alıyordum. O sırada muayene ettiğim bir hasta vardı. Kapı çaldı, içeriye tanımadığım ismini sonradan öğrendiğim bir beyefendi girdi. ‘Yatacağım benden kan alacaksın. Yatışımı yapacaksın’ gibi sert cümleler sarfedince, ben de içeride hastam olduğunu, beklemesi gerektiğini anlattım.

”KENDİMİ POLİKLİNİĞE KİLİTLEDİM”

Olay yargıya intikal etti. Ben gerekli adli süreç için polise ifademi verdi. Kendisi dışarıya çıktıktan sonra koşarak tekrar içeriye girmeye çalıştı, vurmaya çalıştı. Ben kendimi polikliniğe kilitledim. Şiddetinin mağduru oldum maalesef.”

Bir yanıt yazın