Cumartesi , 15 Mayıs 2021
Anasayfa » Genel » Hasta-doktor arasında görüntülü muayene dönemi baÅŸlıyor!

Hasta-doktor arasında görüntülü muayene dönemi başlıyor!

Türkiye’den doğan CCR’ın EasyConnect Video alt yapısıyla hazırlanan hasta-doktor arasında görüntülü muayene olanağı sunan Medgate’in mobil uygulaması, İsviçre’nin ‘en müşteri odaklı çözümü’ ödülüne layık görüldü.

SaÄŸlık da diÄŸer birçok sektör gibi hızla dijitalleÅŸiyor. Sanal gerçeklik gözlükleri, 3D yazıcılar, yapay zeka teknolojileri, akıllı cihazlar ve chatbot, hastalara daha hızlı ve doÄŸru teÅŸhis konulmasını saÄŸlıyor. Özellikle Avrupa’da telefon ile baÅŸlayan doktorların hastaneler ve hastalarla iletiÅŸime geçebildiÄŸi tele-tıp yöntemi, canlı ve görüntülü saÄŸlık danışmanlığına doÄŸru hızla evriliyor.

2000 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük tele-tıp merkezlerinden birine sahip olan Medgate ise Türkiye’den doÄŸan ve yeni nesil müşteri deneyimi teknolojileri sunan CCR‘ın geliÅŸtirdiÄŸi Easy Connect Video ürünüyle görüntülü tıbbı konsültasyon olanağı sunan mobil bir uygulama geliÅŸtirdi. Nisan ayında Avrupa’da kullanıma sunulan uygulama, İsviçre ÇaÄŸrı Merkezleri DerneÄŸi CallNet.ch’nin Contact Management Magazine iÅŸ birliÄŸiyle düzenlenen Altın Kulaklık Ödülleri’nin (Golden Headset Award 2018) ‘müşteri odaklılık’ kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. Bu yıl 10.’su düzenlenen ödüllerle; inovasyon, çalışan odaklılık, müşteri odaklılık, en iyi iÅŸ birliÄŸi gibi kategorilerde Ä°sviçre’deki en baÅŸarılı müşteri hizmeti uygulamaları seçiliyor.

HASTA-DOKTOR İLETİŞİMİNDE YENİ NESİL BİR ÇÖZÜM

Dünya nüfusunun her geçen gün biraz daha yaÅŸlandığı bu dönemde, saÄŸlık hizmetlerinin önemi de giderek artıyor. Ancak yalnız ülkemizde deÄŸil, dünyanın en geliÅŸmiÅŸ ülkelerinde bile saÄŸlık uzmanlarının sayısı yetersiz kalıyor. OECD verilerine göre, Türkiye’de bin kiÅŸiye 1,8 doktor düşerken, bu rakam ABD’de 2,6, Almanya‘da 4,2 olarak karşımıza çıkıyor. Dünyanın en zengin 2. ülkesi Ä°sviçre’de bile bin kiÅŸiye 4,3 doktor düşüyor. Ä°kamet eden herkesin saÄŸlık sigortası yaptırmasının zorunlu olduÄŸu ülkede, 100’e yakın doktor 15 binden fazla hastaya yeni nesil görüntülü muayene uygulaması Medgate aracılığıyla hizmet veriyor. Her görüntülü görüşme sonrasında doktorları ve görüşme kalitesini deÄŸerlendiren hastaların memnuniyet oranı ise yüzde 94.

Türkiye’de doÄŸan ve 20 yılı aÅŸkın deneyimiyle çoklu kanal (omnichannel) müşteri deneyimi teknolojileri sunan CCR tarafından geliÅŸtirilen yüksek kalitede ses ve görüntü iletiÅŸimini saÄŸlayan EasyConnect Video ürünü, Medgate’in mobil uygulamasının omurgasını oluÅŸturuyor. Doktorlar ‘sanal muayenelerini’ canlı video aracılığıyla gerçekleÅŸtirirken, hasta; evde, iÅŸte, tatilde veya saat başı yatağında doktoruna danışabiliyor. Doktorlar ise hastasına ait rahatsızlıkların, yaralanmaların fotoÄŸraflarını çekip bunları görüntülü konuÅŸma kaydıyla birlikte hasta kaydına ekleyebiliyor.

18 yıldır tele-tıp alanında faaliyet gösteren Medgate’in CIO’su Anthony Dyson ÅŸunları aktardı: “CCR’nin yenilikçi EasyConnect Video platformunu bir uygulamaya entegre eden ilk ÅŸirket olduk. Bu çözüm, tıbbı yaklaşımın gerektirdiÄŸi tüm beklentilerimizi karşılayarak hastayı görüntülü saÄŸlık danışmanlığının merkezine koymamızı saÄŸladı.”

CCR CEO’su Türker Erkin ise “Özgün yazılımla geliÅŸtirdiÄŸimiz EasyConnect Video ürünleriyle, ÅŸirketlerin ‘mükemmel müşteri deneyimi’ yaratmasına katkıda bulunuyoruz. Medgate bu ürünümüzü kullanarak saÄŸlık sektöründe hasta-doktor iletiÅŸimi için yeni nesil bir çözüm sunuyor. Yerli bir ürünün globalde böylesine önemli baÅŸarılara imza atması bizleri gururlandırıyor” dedi.

SABAH

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir