Çarşamba , 12 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » Doktora vahÅŸi saldırı! Başında kaldırım taşı kırdılar

Doktora vahşi saldırı! Başında kaldırım taşı kırdılar

Son dakika… Åžanlıurfa Harran Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde pediatri asistanına kaldırım taşıyla saldıran hasta yakınları, Dr. Bahattin Ahmet Yalçın’ı ağır yaraladı. Acil BT’si çekilen doktorun yoÄŸun bakımda tedavisi sürüyor. Saldırgan Abdulkadir K. ise gözaltına alındı

PARKE TAŞINI DOKTORUN BAŞINDA PARÇALADI

DHA’nın haberine göre; olay, dün gece Harran Ãœniversitesi Osmanbey Kampusu içerisinde yer alan Harran Ãœniversitesi AraÅŸtırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü’nde meydana geldi. Yüksek ateÅŸ ÅŸikayetiyle hastaneye getirilen çocuk, serviste tedavi altına alındı. Bir türlü ateÅŸi düşmeyen çocuÄŸun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediÄŸini öne sürdüğü nöbetçi doktor Bahaddin Ahmet Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduÄŸu parke taşını doktorun başına vurarak parçaladı.

AMELÄ°YATA ALINDI

Saldırıya uğrayan Dr. Yalçın, kanlar içerisinde yere yığılırken, öfkeli baba ise hasta yakını ve sağlık görevlileri tarafından engellendi. Ağır yaralanan Dr. Yalçın meslektaşları tarafından sedyeye konularak ameliyata alındı. Abdulkadir K. ise gözaltına alındı.

Sosyal medyadan hekimlerin sağlık durumuyla ilgili paylaştıkları bilgiler ise şöyle:

“Saçlı deride travmaya baÄŸlı ciddi bir kesi var. Åžu anda müşahade altında. Meslektaşımızın saÄŸlık durumuyla ilgili geliÅŸmeleri aktarmaya devam edeceÄŸiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir