Pazartesi , 1 Haziran 2020
Anasayfa » Doktor haber » Yeni FETÖ dalgası! Doktor, öğretmen, polis ve memurlar var

Yeni FETÖ dalgası! Doktor, öğretmen, polis ve memurlar var

TÃœRKÄ°YE’nin dört bir yanında FETÖ operasyonları vardı. Bylock listesinde ismi tespit edilen görevdeki askerler dahil bir çok kiÅŸi gözaltına alındı. Ä°stanbul, Samsun, EskiÅŸehir, Aydın illerinde operasyonlar yapıldı. En flaÅŸ gözaltılardan biri Ä°stanbul merkezli oldu. Bylock’ta ismi çıkan ve KHK ile meslekten ihraç edilen onlarca öğretmen için gözaltı kararı verildi. Ä°ÅŸte il il ETbugünkü operasyonlar;

 

SAMSUN : 15 KİŞİ GÖZALTINDA
Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Åžubesi ekipleri, FETÖ/PDY soruÅŸturması kapsamında özel sektör çalışanı 15 şüphelinin yakalanması için çalışma baÅŸlattı. Ekipler, belirlenen adreslere eÅŸ zamanlı düzenlediÄŸi operasyonda, örgütün ÅŸifreli haberleÅŸme programı ByLock’u kullandığı iddia edilen 15 şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlılar, emniyete götürüldü.

İSTANBUL : 49 ÖĞRETMEN İÇİN GÖZALTIN KARARI
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, ByLock kullandıkları iddiasıyla Milli Eğitim Bakanlığınca daha önce görevden uzaklaştırılan 49 öğretmen hakkında gözaltı kararı alındı.
Savcılığın talimatıyla çalışma başlatan İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul merkezli 23 ilde operasyon düzenledi. Operasyonlarda 20 öğretmen yakalandı. Diğer şüphelilerin yakalanması için operasyonların sürdüğü bildirildi.

AKSARAY : ÖĞRETMENLER TUTUKLANDI
Aksaray emniyet ekiplerince düzenlenen operasyon kapsamında, KHK ile meslekten atılan 20 öğretmen gözaltına alındı. Emniyetteki iÅŸlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 6’sı tutuklandı, 14’ü adli kontrol ÅŸartıyla serbest bırakıldı.

AYDIN : 1 ASKER GÖZALTINDA
Aydın Cumhuriyet BaÅŸsavcılığının yürüttüğü soruÅŸturma kapsamında hakkında “silahlı terör örgütüne üye olma” suçlamasıyla yakalama kararı çıkarılan, Karpuzlu Ä°lçe Jandarma Komutanlığında görevli muvazzaf asker M.Y, ilçede yakalandı. M.Y, Aydın Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
ÇANKIRI MERKEZLİ 8 İLDEKİ OPERASYON
Çankırı Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Åžube Müdürlüğü ekiplerince Çankırı merkezli 8 ilde gerçekleÅŸtirilen operasyonda 16 kadın gözaltına alındı. Örgütün kadın yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 kiÅŸiden 6’sının Ä°l Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Åžube Müdürlüğündeki iÅŸlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan H.K. tutuklanırken 5’i ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı. Gözaltındaki 10 kiÅŸinin emniyetteki iÅŸlemleri sürüyor.
AFYON : 41 KİŞİ GÖZALTINDA
AfyonCumhuriyet BaÅŸsavcılığınca baÅŸlatılan soruÅŸturma kapsamında, örgütün ÅŸifreli haberleÅŸme programı ByLock’u kullandığı ve FETÖ’ye maddi destek saÄŸladığı öne sürülen 41 kiÅŸi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 9’u, sorgusunun ardından salıverildi. Emniyetteki iÅŸlemleri tamamlanan 32 kiÅŸi adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan zanlılardan 12’si tutuklandı, 20 kiÅŸi ise adli kontrol ÅŸartıyla serbest bırakıldı.

ESKİŞEHİR : BÜROKRAT, ÖĞRETMEN, MEMUR
EskiÅŸehir Cumhuriyet BaÅŸsavcılığınca, örgütün il yapılanmasına iliÅŸkin soruÅŸturma kapsamında, 29 Eylül’de Ä°l Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Åžubesi ekiplerince, kent merkezinde belirlenen adreslere düzenlenen eÅŸ zamanlı operasyonda gözaltına alınan 21 şüpheliden 10’unun emniyetteki iÅŸlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen ve aralarında bürokrat, öğretmen, emekli memur, işçi ve esnafın da bulunduÄŸu 10 zanlının savcılıktaki sorgularının sürdüğü öğrenildi.

ADANA : DOKTOR VE Ä°ÅžADAMLARI
Adana Cumhuriyet BaÅŸsavcılığınca FETÖ/PDY’ye yönelik soruÅŸturma kapsamında, Adana, Gaziantep, Åžanlıurfa, Kayseri ve Konya’da 41 adrese 29 Eylül’de düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 38 zanlıdan 21’inin emniyetteki iÅŸlemleri tamamlandı. Aralarında doktor ve iÅŸ adamlarının da bulunduÄŸu şüpheliler, Adana Adli Tıp Biriminde saÄŸlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Nöbetçi Sulh Ceza HakimliÄŸince ikisi kadın 5 zanlı “Silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan tutuklandı, 16 şüpheli ise adli kontrol ÅŸartıyla serbest bırakıldı.
Zanlılardan 17’sinin ise emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

ADIYAMAN : 1’Ä° KOMÄ°SER 3 POLÄ°S
Adıyaman Cumhuriyet BaÅŸsavcılığının yürüttüğü soruÅŸturma kapsamında, Ä°l Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Åžube Müdürlüğü ekipleri, Adıyaman merkezli Osmaniye, KahramanmaraÅŸ ve Elazığ’da eÅŸ zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, meslekten ihraç edilen bir komiser yardımcısı ve 3 polis memuru gözaltına alındı. ByLock kullandıkları iddia edilen zanlılar, saÄŸlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir