Pazar , 16 Haziran 2024
Son Dakika

FETÖ’ye Yeni Operasyon.. 22 Doktor Gözaltında

doktorfeto

Fethullahçı Terör Örgütü /Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)’na yönelik Malatya merkezli olarak 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda 22 doktor gözaltına alındı. Polis firarda olan 7 şüpheliyi ise arıyor. Son operasyonda toplam 27 şüpheli gözaltına alındı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Terör Örgütüne üyeliği, mensubiyeti, iltisaki veya irtibatı olduğu iddia edilen kişi yada kişilere yönelik soruşturması kapsamında Malatya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şubesi ekipleri Malatya merkezli Ankara, Denizli, Antalya ve Isparta’da toplam 29 ayrı adrese eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi.

Operasyonlar sonucunda İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli 22 doktor FETÖ/PYD terör örgütü üyeliği, mensubiyeti, iltisaki veya irtibatı olduğu iddiasıyla gözaltına alınırken, ev ve işyerlerinde ise arama yapıldı. Gözaltına alınan şüpheliler Malatya Emniyeti’ne getirildi.

TEM ekipleri, adreslerinde bkıtmirulunmayan 7 şüpheli doktora ulaşmak için ise çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Diğer yandan; İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli 3 hemşire ile il Müftülüğünde görevli 1 personelin ve İnönü Üniversitesinde ise 1 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Son operasyonda 22, doktor, 3 hemşire, 1 öğrenci, 1 din görevlisi olmak üzere 27 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltındaki şüphelilere ilişkin soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

EV ARAMASINDA ‘KITMİR’ MADALYONU ÇIKTI

Bu arada, FETÖ’ya yararlılık gösterenlere verildiği ileri sürülen “Kıtmir” madalyonu da doktorlara yönelik operasyon esnasında bir evde yapılan aramalar esnasında bulundu. Malatya’da ikinci kez FETÖ operasyonunda bulunan ‘Kıtmir Madalyonu’nun üzerinde Kur’an-ı Kerim’de anlatılan Ashab-ı Kehf’in (Yedi Uyurlar) cennetle müjdelenen köpeğinin ismi olan Kıtmir yazıldığı, ardından ise 6 ismin sıralandığı görülüyor.

FETÖ içerisinde çok yararlılık gösteren ve mali kaynak sağlayan kişilere bir madalya gibi bu duaların dağıtıldığı, bir hatıra olarak taşındığı iddia ediliyor.

 

Burhan KARADUMAN, Yeni Malatya Gazetesi- malatyahaber.com

Bir yanıt yazın