Salı , 21 Mayıs 2024

Gezici Sağlık Tırı Anadolu’ya hizmet götürecek

Ayhan Şahenk Vakfı, kuruluş amaçları arasında yer alan halk sağlığına destek çalışmaları kapsamında 19 yıldır aralıksız sürdürdüğü Gezici Sağlık Çalışmaları Projesi’nde yeni bir dönem başlatıyor. Doğuş Holding’in desteğiyle Ayhan Şahenk Vakfı tarafından yaptırılıp, son teknolojiyle donatılan ‘Gezici Sağlık Tırı’ Sağlık Bakanlığı’na törenle teslim edildi.

gezici-saglik-tiri-anadoluya-hizmet-goturecek,h48B1NTg40WRGe5fzA9p-Q

Ayhan Şahenk Vakfı’nın, devletin sağlık alanında yaptığı çalışmalara destek olmak ve birinci basamak sağlık hizmeti vermek üzere 19 yıldır yürüttüğü ‘Gezici Sağlık Çalışması Projesi’ Sağlık Bakanlığı ile yapılan işbirliği çerçevesinde yeni bir boyuta taşınıyor.

1997 yılından bugüne kadar aralıksız devam ederek, 485 bini aşkın ihtiyaç sahibine ulaşan proje kapsamında Doğuş Holding’in maddi desteğiyle yaptırılan ve son teknolojiyle donatılan ‘Gezici Sağlık Tırı’ Sağlık Bakanlığı’na teslim edildi.

Doğu ve Güney Doğu Anadolu’ya sağlık hizmeti götürmek üzere yaptırılan ‘Gezici Sağlık Tırı’nın teslim töreni Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Prof. Dr. İrfan Şencan, Ayhan Şahenk Vakfı Genel Müdürü Zafer Nuri Eraslan ve Doğuş Holding Ankara Temsilcisi Cem Koca’nın ve ilgili daire yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Beş ayrı bölümden oluşan ‘Gezici Sağlık Tırı’nda tam donanımlı 3 muayene odası, 1 diş ünitesi ve röntgen cihazı ile 1 ecza odasından oluşuyor. Araçta ayrıca engellilerin ve yaşlı hastaların muayene odalarına rahatça ulaşabilmeleri için engelli asansörü de bulunuyor. Proje kapsamında, ‘Gezici Sağlık Tırı’nda Doğu ve Güney Doğu Anadolu’da yaşayan ihtiyaç sahiplerine genel sağlık ve diş sağlığı konularında sağlık hizmeti verilecek.

Bir yanıt yazın